BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram görevinden istifa etti. 2014 yılında kurulan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin kurucu Genel Müdürü olan Bayram, İller Bankası Bursa Bölge Müdürlüğü’nden Balıkesir’e gelmiş ve son 3.5 yıldır BASKİ Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.
Mustafa Bayram istifa açıklamasını BASKİ’nin resmi internet sitesinden duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na yeni çalışma arkadaşları için tercihte bulunmasına imkan vermek amacıyla görevden istifa ettiğini bildiren Mustafa Bayram, izninin bitiminde emekli olacağını da kaydetti.
BASKİ Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Mustafa Bayram, BASKİ’nin internet sitesinde şu duyuruyu yaptı:


“1985 yılında çevre mühendisi olarak meslek hayatıma başladığım İller Bankası’nda Bursa Bölge Müdürlüğü görevimi yürütmekteyken Balıkesir ilimizin Büyükşehir olması üzerine 2014 yılı yerel seçimlerinde halkın teveccühü ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un daveti üzerine Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğünü kurmak için görevlendirildim. Kuruluş amacına uygun olarak hizmetleri yürütmek ve ulaşılması gereken her mahallenin altyapı işlerinde hızlı neticeler almak için BASKİ’de konularında uzman ve tecrübeli yönetim kadrolu oluşturularak çalışmalara başlanrdı.
Göreve başladığımız günden bu güne kadar BASKİ olarak dokunulmadık mahale bırakılmayıp, mahallelerin altyapılarının planlamaları yapılmıştır. BAKİ, ilçe ve kapanan belediyelerinden 450 milyon TL civarında borç devr alarak kurulan ve 43 ay sonunda borçlarını düzenli olarak ödeyebilen, toplam maliyeti 500 milyon Tl’yi bulan araç gereç malzeme alımı, tamamlanan ve son aşamasına gelen yatırımlarla birlikte hizmet sürecinde önemli aşamaları tamamlayan bir kurum olmuştur.
Bugün gelinen noktada, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uıur’un başkanlıktan istifasıyla yerine Belediye Meclis üyelerimizin oylarıyla Altıeylül Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi üzerine, Belediye Başkanımızla yapılan görüşmede Başkanımızın yeni çalışma arkadaşını tercih etmesine imkan vermek amacıyla kendisinin de uygun görüşleri ile 28 Kasım 2017 tarihinden itibaren izin bitiminde emekli olmak üzere görevimden ayrılıyorum.
BASKİ’nin kurucu Genel Müdürü olarak, kuruluşundan bugüne kadar bizlere destek olanr Belediye Başkanlarımıza ve tüm belediye çalışanlarına, genel kurul üyelerimize, muhtarlarımıza, yatırımlarımızın gerçekleşmesinde bizlere katkı sağlayan İller Bankası yönetici ve çalışanlarına, Balıkesir’e hizmet yapma heyecanını artan bir şekilde devam ettiren BASKİ bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma, saygı, sevgi ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”