Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sanat Sokağı etkinliklerine de ev sahipliği yapan Çavuş Sokak’ta gitar çalan öğrencileri ziyaret etti, onlarla sohbet etti.

Bu tarz etkinliklerin sosyal yaşamı canlandırdığını belirten Başkan Yılmaz, "Karesi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik çalışmalarına önem veriyoruz. Bu çalışmaların içinde şehirdeki sosyal yaşamı canlandırmak, insanların özellikle çarşı merkezinde kaliteli zaman geçirmesini sağlamak var. Yaptığımız projelerle de bunu başardığımızı düşünüyorum. Gençlerimiz de ellerine gitarı alıp sokağa çıkıyor, müzik yapıyorlar ve sosyal yaşama bir renk katıyorlar. Vatandaşlarımız bu gençlerimizin müzikleriyle alışveriş yaparken eğleniyor, sokakta mutlu vakit geçiriyor. Ben gençlerimizin yaptığı bu işi gerçekten değerli buluyorum. Karesi Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

BAŞKAN SANATÇININ YANINDA

AMA ZABITA CEZA KESİYOR

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sokak müzisyenlerinin kente hareket getirdiğini söylüyor ama, Belediye Zabıtası, harçlıklarını çıkarmak için sokakta müzik yapan bu gençleri hiç boş bırakmıyor. Sık sık ‘gürültü kirliliği’ uyarısıyla karşılaşan gençler, zabıta ekiplerinin ceza uygulamalarıyla da muhatap olabiliyorlar.

Zabıta, çevredeki esnaflardan şikayet geldiği iddiasıyla gençlerin müzik yapmasına da engel oluyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın duruma müdahale edip sokak müzisyenlerine müdahalenin önüne geçmesi isteniyor.