BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, her akşam bir ilçede düzenlediği iftar organizasyonlarından birini de bu kez il merkezindeki Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yaptı. Binlerce davetli için erken saatlerde başlayan masa sandalye organizasyonu akşam saatlerine kadar devam etti.

Büyükşehir’in iftar için tercih ettiği yer Ali Hikmet Paşa Meydanı olunca, iftar hazırlıkları nedeniyle araç ve yaya trafiği arapsaçına döndü. Meydana açılan cadde ve sokaklar bariyerlerle kapatıldı. Organizasyon ekibinin kamyonetlerle taşıdığı yüzlerce masa ve sandalyenin kurulumu akşam saatlerine kadar sürdü.

İftar hazırlıklarının devam ettiği saatlerde şehir merkezinde trafik adeta kilitlendi. Yeşilli tarafından gelen araçlar, Ziraat Bankası önünden Cumhuriyet Caddesi’ne yönlendirildi. Hazırlıklar nedeniyle Paşa Camii çevresinde de cadde ve sokaklar trafiğe kapatılırken, uzun süre hareketsiz beklemek zorunda kalan sürücüler çileden çıktı, klaksonlar hiç susmadı.

 

NEDEN AHP MEYDANI?

Büyükşehir Belediyesi, önceki gün Altıeylül ilçesindeki Kuva-yı Milliye Meydanı’nda iftar yemeği vermişti. Bu kez Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda iftar düzeni kuran Büyükşehir’in organizasyon için bu bölgeyi seçmesi, esnaflardan ve vatandaşlardan da tepki gördü.