ANTALYA’da 7-11 Aralık tarihlerinde düzenlenen Büyükler Judo Türkiye Şampiyonasında Balıkesir Rüzgarı esti.

ilimiz Judo Antrenörleri Timur Bizsan, Mehmet Yılmaz, İlker Aslantekin ve Yücel Öz önderliğinde şampiyonaya katılan sporcular önemli başarılara imza attı.

Şampiyonada 57 ilden 352’si erkek, 196’sı kadın sporcu ile yarışan sporcularımız 1 Altın, 1gümüş, 3 Bronz madalya kazandılar. Ayrıca 1 sporcu 5’inci, 4 sporcuda 7. olarak klasmana girdiler.

Bu sonuçların ardından genel klasmanda İstanbul’un ardından  2’inci sırada yer alan Balıkesir’li judocular büyük bir başarıya imza attı.

 

52 kg İrem Korkmaz Türkiye Şampiyonu

57 kg Habibe Afyonlu Türkiye 3’üncüsü

48 kg Nazlıcan Kılıç Türkiye 3’üncüsü

90 kg Fatih Enes Acet Türkiye 2’incisi

73 kg Halil Çimen Türkiye 3’üncüsü

 

 

Öte yandan 10 Aralık 2017 tarihinde yapılan süper lige yükselme yarışmalarında ise ilimizi temsil eden  İda Gençlik ve Spor kulübünden yarışan sporcular  Erkeklerde takım halinde şampiyon, Kadınlarda ise 2. Olarak gelecek yıl ilimizi süper lig’de temsil etme hakkı kazandılar.

Bu sonuçlardan sonra madalya  kazanan sporcular  ve  66 kg da 7’inci olarak göz dolduran Berat Kılıç,12 Aralık tarihlerinde başlayacak olan milli takım hazırlık kampına katılacağı açıklandı. Erkekler Erzurum Palandöken kadınlar ise Bolu Aladağda 2018 yılı müsabakaları ve 2020 olimpiyatlarının hazırlıklarına başlayacaklar.

Kadın milli takımın başında antrenör olarak ilimiz judo antrenörlerinden Timur Bizsan olacak.