Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ndeki hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlk devreyi olabilecek en üst noktada bitirmeyi arzuladıklarını söyleyen Kılıç, FIBA Şampiyonlar Ligi'ndeki AEK maçına da değindi.

Kılıç,yaptığı açıklamada, lige bu sezon istedikleri gibi bir başlangıç yapamadıkları belirterek ''Özellikle evimizde yakın farklarla kaybettiğimiz karşılaşmalar hepimizi çok üzmüştü. Yeni kurulan bir takım olma dezavantajını yaşamış ve yeni oyuncularımız geçen sezonki başarıların baskısını hissederek gerçek performanslarını sergileyememişti. Son iki haftadır Tahincoğlu Basketbol Süper Ligi'nde istediğimiz ve buna mukabil arzuladığımız mücadeleyi görmeye başladık. Şu anda ligimizde averajla yedinci sırada bulunmakla beraber henüz ilk devre sonunda play-off ve dolayısıyla Türkiye Kupası'na katılma hakkını kazanamamış durumdayız. Devre sonuna kadar oynayacağımız üç karşılaşmadan da galibiyetle ayrılıp, ilk yarıyı olabilecek en üst noktada bitirmeyi arzuluyoruz.'' diye konuştu

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde çok dengeli bir grupta bulunduklarını belirten Kılıç, Yunanistan ekibi AEK ile 10 Ocak'ta oynayacakları karşılaşmanın gruptan çıkmayı garantilemek adına çok önemli olduğunu vurguladı.

"Amacımız, önce bu zorlu grupta ilk dört arasına girmeyi başarmak. Sonrasında ise eleme karşılaşmalarında olası eşleşmelerde avantaj sağlamak adına grubu en üst sırada bitirmek olacaktır. Geçen sezon yer aldığımız Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final'ine ikinci kez üst üste katılma isteğimiz ve hayalimiz ise her zaman aklımızın bir köşesinde yer alacaktır."

 

BANVİT’TEN YENİ YIL YEMEĞİ

Banvit Basketbol Kulübü, her sene gelenek haline getirdiği yeni yıl yemeğini bu yılda yineledi

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, Banvit Basketbol Kulübü ve Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü'nün oyuncu, teknik-idari kadroları, Banvit Basketbol Akademi antrenörleri, Banvit A.Ş. yöneticileri, altyapı sporcuları ve kulüp personeli yer aldı