Balıkesir Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan'ın Balıkesirspor'a kaynak olarak aktarılan Hal kesintisi için "onlar beş yıldızlı otellerde eğlenecek, ben gecenin ikisinde Hal binasının önünde buz keseceğim" şeklindeki sözleri tepki gördü. Medyada da geniş yer bulan bu sözler spor kamuoyunda tartışılırken, bir tepki de Balıkesirspor'dan geldi.

Balıkesirspor yönetimi, Baydan'ın bu sözlerini kınayan bir açıklama yaptı. Kulübün internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Baydan'ın konuurken bin defa düşünmesi gerektiği hatırlatıldı.

Balkes yönetiminin tepki açıklaması şöyle:

“Balıkesir Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası seçiminde konuşan mevcut başkan Ayhan Baydan, Balıkesir’in en büyük markası olan Balıkesirspor hakkında yakışık almayan cümleler sarf etmiştir. Söylediği bu sözler bizleri ve taraftarlarımızı derinden üzmüştür. Konuşmasının bir bölümünde yarım asrı aşkın tarihi bulunan kulübümüzün oyuncuları hakkında ‘Ulan onlar 5 yıldızlı otellerde eğlenecek ben gecenin 2’sinde hal binasının önünde buz keseceğim” gibi talihsiz bir açıklama yapan Baydan’ı şiddetle kınıyoruz. Şunu belirtmek isteriz ki; Balıkesirspor Baltok, Türkiye'de faaliyet gösteren tüm futbol kulüpleri içerisinde ilk 36 kulüp arasında yer alan saygın bir kurumdur.

Ayrıca bugün Türkiye'nin birçok ilinde şehir takımlarına gelir olması amacıyla hal çıkışlarından yapılan kesintilerin Balıkesir'de kaldırılmasına vesile olan Baydan’ı bir sonraki seçimlerde Balıkesirspor’u seçim malzemesi yapmaması konusunda uyarıyor, bir sonraki açıklamasında kulübümüzle ilgili sözler sarf ederken bir değil bin defa düşünerek konuşmasını tavsiye ediyoruz”.