Boncuk, açıklamasında özetle şunları dile getirdi:“Gündemde genel kurul var. Adaylığım söz konusu değil yeni dönem için. Geçen hafta hazirun listesini ilan ettik. Hazirun listesini açıkladıktan sonra çok sayıda eleştiri aldık. Bu eleştiriler aşırı dozda bizi bir takım planlar içerisinde suçlayan tarzda oldu. Bunun üzerine hafta içinde yönetim kurulumuzla bir toplantı yaptık. Ne yapabiliriz diye. Balıkesirspor kamuoyunu Balıkesirspor üyelerini camiayı rahatlatmak adına konuştuk. Dernekler medeni kanuna tabi. Tüzük var ama tüzüklerde de dernekler de medeni kanuna göre hareket edebiliyorlar. Şöyle bir karar aldık. 4 Mayıs Cuma gününe kadar aidatlar ödenmesiyle ilgili ek süre alma kararı aldık. Web sitemizde banka numaralarımız var ya da bizzat kulübe gelerek, store giderek aidatlarını yatıranlar genel kurula katılabilirler. Bu önemli bir konu.

ART NİYET SÖZ KONUSU DEĞİL

Daha 176 kişi aidatlarını ödemiş. Biz 30 Kasım tarihinde üyelerimize mesaj gönderdik. Mesajın raporu, iletildiği da var burada. Rakamlar küçük rakamlar ihmal edilebiliyor. İdare olarak bizim hatamız var mıdır? Başkan olarak beninde hatam vardı diye düşünüyorum. Bir görev vermişiz ama görevin, yapılıp yapılmadığını denetlememişiz. Orada benimde hatalarım var. Belki bu mesajı 5 kere 10 kere atmamız gerekiyordu. Orada eksiklerimiz var. Ama şu da var. Bunda kesinlikle bir art niyet söz konusu değildir. Bir takım suçlamalar var ama ben o suçlamaları kabul etmiyorum. Bununda bilinmesini isterim. Bununda böyle olmadığını ispatlamak için böyle bir karar aldık. Bu demokratik bir seçim herkes aday olabilir bunu engelleyecek bir şey yok. Genel kurulda söz sahibi olmak isteyen üyeler aidatlarını yatırmaları gerekiyor.” 

PLAY-OFF’TAN DÖNDÜK

Sezonu da değerlendiren Kulüp Başkanı Boncuk, yaşanan sorun ve sıkıntıların göz önüne alındığında play-off’un kapısından dönülmesiyle birlikte sportif açıdan başarılı bir sezon geçirdiklerini söyledi. Boncuk şunları kaydetti:“Mevcut şartlar, sene içinde yaşadıklarımız düşünülürse play-off’un kapısından dönmememiz büyük başarıdır diye düşünüyorum. Süper Lig’den düşeli 3. sezonumuzu yaşıyoruz. Bizimle birlikte düşen bizden sonra düşen bir çok kulüp alt lige gitti. İşte Gaziantep bu sene düşer düşmez alt lige gitti. Bizim 3 yıldır burada tutunuyor olmamız camia olarak başarıdır diye düşünüyorum. Sezon başında 3-4 kere dillendirmiştim. Bizim bu yılki hedefimiz rahat bir şekilde sezonu tamamlamak ve düşme korkusu yaşamadan olursa play-off çünkü transfer yasağı ile başladık ardından devre arasında da transfer yapmadık maddi imkansızlıklardan dolayı. Amacımız mali yapıda olan borç yükünü hafifletebilmekti.  Benim bu sezon için şöyle bir tespitim var biz ligin ilk yarısında sıralama olarak altımızdaki takımlara puan kaybettik, üstümüzdeki takımları yendik. İkinci yarıda da altımızdaki takımları yendik, üstümüzdeki play-off için rakibimiz olan takımlara iyi bir sonuç alamadık. Devre arasında bir çok takım takviye ile kuvvetlendi. Bunlar takviye yaparken biz zayıfladık. Ama ben bu sezonu sportif anlamda başarılı buluyorum.”