Spor Toto 1. Lig takımlarından Balıkesirspor Baltok için hazırlanan mobil uygulama, kullanılmaya başlandı. Yönetim, taraftar, futbolcu ve sponsor dörtlüsünü birleştiren mobil uygulama sayesinde kulübe destek sağlanması hedefleniyor.

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk ile internet tabanlı iletişim uygulamaları üreten Jubbel firmasının yöneticisi Reşat Mustafa Bulut, kulüp tesislerinde teknoloji sponsorluk anlaşmasını imzaladı.

 

BALKES KAZANACAK

Tören öncesi konuşan Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk şunları söyledi:

“Kulübümüzle ilgili bir mobil uygulama yayınlandı. Hem android hem ios sistemlerinde çalışan bir uygulama. Bu uygulamayı bu ligde yapan ikinci kulübüz. Bizden önce Ankaragücü yaptı. Akıllı telefonların yaygınlaştığı bu dönemde bu tip uygulamalar taraftar açısından çok iyi oluyor. Takımla ilgili bilgilere anlık olarak ulaşabiliyorsunuz. Bunun birde maddi yönü var. İsviçre menşeili Jubbel firması Türkiye pazarına girmek istiyor. Uygulama içerisinde taraftarın ya da esnafın küçük küçük rakamlarla reklam verme şansı, fırsatı olacak. Taraftarların ve esnafın bu uygulamaya ilgi göstermesini rica ediyorum” dedi.

 

HEDEFİMİZ 6 AYDA 30 BİN KİŞİYE ULAŞMAK

Daha sonra konuşan Jubbel firması yöneticisi Reşat Mustafa Bulut ise bugüne dek 8 kulüple anlaşma imzaladıklarını söyledi. Bulut, “Uygulamada hedefimiz 6 ay içinde 30 bin kişiye ulaşmak. Kulüp yönetimi, taraftar ve bizim yaptığımız çalışmalar ile bu hedefimize kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyoruz. Uygumla içinde esnaf ile yıllık veya sezonluk sponsorluk anlaşması yapacağız. Kulübe ek gelir kaynağı olarak bu uygulamayı hayata geçirmiş olacağız” dedi.

 

2 AY İÇİNDE TESİS GİDERLERİ BURADAN KARŞILANABİLİR

Son olarak Ankaragücü, Sakaryaspor, Kocaeli Birlikspor, Ortaköyspor, Orduspor ile mobil uygulama çalışmasını başlattıklarını söyleyen Jubbel firması yöneticisi Reşat Mustafa Bulut “Yaptığımız ortak çalıma ile pilot uygulamamızdan yola çıkarak kulübün iki ay içinde tesisi giderleri buradan ödeneceğini söyleyebilirim. Tabi bu indirme sayılarına doğru orantılı. İstediğimiz hedeflere ulaşırsak, biz her ay ortalama bir kulübün tesis giderlerini ödeyebiliyoruz” dedi.

 

YENİ UYGULAMAYI BİRLİKTE TANITTILAR

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk ve firma yetkilisi Reşat Mustafa Bulut, telefonlarına indirdikleri uygulama ile basına birlikte poz verdiler.