Toplantıda ilk olarak Teknik Direktör Giray Bulak Altınordu maçını değerlendirdi. Bulak şunları söyledi:

“Dersimize çok iyi çalıştığımız; hem benim hem de yardımcılarımın izlemiş olduğu bir maçı deplasmanda kaybettik. Hazırlıklar iyi gitmişti, moralimiz iyiydi. Rakibin analizleri kendi açımızdan iyiydi. Ama maalesef uygulamak istediğimiz bir oyun tarzı o anda olmadı. Biraz gergin, biraz stresli başladık ve biraz da planladığımız oyun şekli tutmayınca hemen oyun 2-0 oldu. İlk golden sonra çok müdahale etmeye çalıştık ama şok gol ve o golün arkasından oyuncuların bir parça moral bozukluğu hemen onu toparlamak kolay olmuyor. Arkasından bir şok gol daha bir parça bizi gerdi. Ama ilk yarının sonlarına doğru, 30’uncu dakikadan sonra oyun dengelendi. Hatta rakip belki üçüncü golü bulabilirdi. Onu biz karşıladıktan sonra iki atak şansını da Foxi ve Otoo ile biz yakaladık. Soyunma odasına 2-1 ile girebilseydik ikinci yarıya çok daha farklı bir oyun hikayesi yazılabilirdi.

 

GALİBİYETİ 6 PUAN OLAN BİR MAÇTI

Bazen yakaladığınız pozisyonları değerlendiremiyorsunuz. Değerlendirdiğinizde zaten sonuç lehinize oluyor. Şu var; gol atma özelliği olmayan arkadaşlarımıza pozisyon düşer, atamaz, çok da üzülmezsiniz. Ama gol atma özelliği alışkanlığı olan oyuncularımıza düşünce; Abdülkadir gibi, Otoo gibi, Burak gibi oyunculara pozisyon gelince doğrusu üzülüyorsunuz. Kazansaydık tabi ki ligde dördüncü olacaktık. Belki bu bizi biraz gerdi. Kazansaydık yine rakibi daha aşağılarda tutacaktık, biz daha güvenli bir yere gelmiş olacaktık play-off için. Bu açıdan çok üzüldük. Galibiyeti 6 puan olan bir maçtı.

ANKARAGÜCÜ MAÇI ÖNEMLİ

Ankaragücü maçı bizim için önemli. Ankaragücü belki ikinci yarıya çok iyi başlamadı. İlk yarıya da böyle başlamıştı. Ama Rize maçından sonra çıkış yapan bir takımdı. Şimdi biz evimizde yine 6 puanlık bir maç oynayacağız. Ankaragücü’nü yakalama şansı olabilecek bir maç. Yine kayıp olan puanlarımızı telafi etmek için elimize geçen bir fırsat maçı. Çünkü güçlü, iyi, geniş kadrolu bir takıma karşı oynayacağız. Geçen hafta cezadan dolayı oynamayan oyuncuları vardı, onlar oyuna katılacak. Geçen hafta cezalı duruma düşen oyuncuları var onlar oynamayacak. Ama geniş bir kadroları var. İnşallah evimizde iyi oynayıp kazanacağız.”