"Şehrim 2023" Şehir Buluşması için Balıkesir'de bir dizi temas ve ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Ali Hikmet Paşa Meydanında vatandaşlara konuştu.

 

ŞEHRİ ANLAMANIN EN İYİ YOLU

O ŞEHRE GİDEN YOLDUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Karaaslan şunları ifade etti:

“Bugün bizleri bu güzel şehirde ağırlayan, hakikaten doğasıyla, tabiatıyla, tarihiyle, kültürüyle ama hepsinden öte bir kere daha görmüş olduk ki insanı da çok kıymetli bir şehir. Balıkesir’de bizi ağırlayan çok değerli siz Balıkesirlilere teşekkür ediyorum. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanımızın sizlere selamlarını getirdik. Bugün 3.kez şehir buluşmasını gerçekleştireceğimiz Balıkesir’deyiz. İlki Bursa’da, ikincisi Gaziantep’te gerçekleştirdik. Ben işte tamda şu anda olduğu gibi renkli, çok farklı kültürleri, çok farklı zenginlikleri bu topraklarda barındıran ve bir toprağın ürün çeşitliliği o topraklarda yetişen insanlarla da ölçülür mutlaka. O insanların memleketindeyiz, Balıkesir’deyiz. Şehrim 2023 Projesiyle birlikte bir yola çıktık. Bu yolculukta dedik ki bir şehri anlamanın en iyi yolu o şehre giden yoldur dedik. Ve bugün şehirlerimizi anlamak için çıktığımız bu yolculukta Balıkesir durağımızda çok mutlu olduğunu düşündüğümüz bir buluşma gerçekleştirdik. Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür etmek istiyorum. Buluşmamızın ilk etabını otobüslerimiz oluşturdu. Şehir merkezindeki ve ilçelerimizdeki meydanlarda halkla buluştuk. Halkın Balıkesir’e dair görüşlerini, önerilerini, fikirlerini, projelerini bana göre hepsinden önemlisi hayallerini öğrenmek için bugün buradaydık. Çünkü bu güzel şehir bugüne kadar bütün yapılanların yanında 2023 ve ötesiyle ilgili de hakikaten çok daha ileri bir noktada olmayı hak ediyor. O nedenle inşallah bugünkü bütün çalışmalarımız hayırlara vesile olur.

HALKIMIZA KULAK VERİYORUZ

AK Parti Genel Merkezi Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’nın, "Şehrim 2023" projesi kapsamında Balıkesir'de Ali Hikmet Paşa Meydanına gelen otobüsün şehir merkezinde ve meydanlarda halkla buluştuğunu söyleyen Milletvekili Karaaslan şunları söyledi:

“Bugün gerçekleştirdiğimiz de şehir buluşmamızdı. Şehrin bütün dinamiklerini çevre, şehir ve kültür ana başlıklarında söz söyleyen bütün temsilcileri bir arada masalar etrafında buluşturduk. Onların fikirlerini aldık bu kez. Bir taraftan uzman ekiplerimiz şehrin dört bir yanına yayıldılar ve onlar orada insanlarla buluştular. Halkın sesine kulak verdiler. AK Parti olarak bizler bu güne kadar ürettiğimiz tüm politikalarda, ortaya koyduğumuz tüm çalışmalarda halkı dinledik, milletin sesine kulak verdik ve ondan sonra gereğini yaptık. İşte bugünde burada çevre, şehir ve kültür konularında şehircilikle ilgili meseleleri daha iyi anlamak için yine en çok güvendiğimiz, en çok önemsediğimiz, bize en doğru yolu gösteren halkımızın yanındayız, onlara kulak veriyoruz. Ve nasıl bir Balıkesir arzu ettiklerini soruyoruz. O nedenle ben bugün gerçekleşecek toplantıların şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara getirmesini temenni ediyorum. Gençlik Kollarımıza, İl Başkanlığımıza, Kadın Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu projeyi yerelde onlarla birlikte yürütüyoruz. Yereldeki temsilcilerimiz onlar oldular. Halkla bir araya geldiler ve bize inşallah bu yolculuğun sonunda bütün bu dönüşleri iletecekler. Burada dedik ki şehrinizle ilgili görüşlerinizi, hayallerinizi, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz dedik. Ve bu kartlar bizler için çok önemli. Aynı zamanda sorularımız da vardı. Bu soruları halkımıza sorduk. Şimdi onların cevaplarıyla birlikte Ankara’ya döneceğiz ve inşallah bu yol haritasını da sizlerle paylaşacağız.” 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan konuşması sonrası projede emeği geçen AK Parti Gençlik Kolları üyelerine teşekkür belgesi verdi.