17 Kasım’da Pinhani, 18 Kasım’da Fatma Turgut, 24 Kasım’da Ümit Besen, 25 Kasım’da Gece Yolcuları, 9 Aralık’ta Mehmet Erdem, 15 Aralık’ta Yüksek Sadakat, 23 Aralık’ta Suzan Kardeş Balıkesir’de konser verecek.

 

Birçok yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbullu müzikseverlerle buluşturan Garaj; 10. Yılı'nda ilk olma özelliği taşıyan Balıkesir şubesinin kapılarını 28 Ekim'de Halil Sezai konseri ile açmış, kutlamalar Cumhuriyet Bayramı'nda Yalın konseri ile devam etmişti. Garaj'ın sürprizleri bitmedi.

 17 KASIM’DA PİNHANİ KONSERİ VAR

Alternatif pop rock'ın vazgeçilmez ismi; Pinhani, Garaj Balıkesir'de. 2004'te kurulduktan sonra  tıpkı gruplarının "gizli" anlamına gelen "Pinhan” sözcüğünden türeyen adı gibi sessiz ve derinden ilerleyen ve kendisine sağlam bir dinleyici kitlesi edinen Pinhani 17 Kasım'da Balıkesirli sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 FATMA TURGUT GARAJ’DA

Türkiye'nin en güçlü kadın vokallerinden Model'den tanıdığınız Fatma Turgut Garaj Balıkesir'in organizasyonuyla Balıkesir’de konser verecek. Model grubu ile Perili Sirk, Diğer Masallar ve Levla'nın Hikayesi adlarını taşıyan üç albüm yayınladı. Sertab Erener ve Demir Demirkan ile çalışma fırsatı bulduğu Diğer Masallar albümünden yayınlanan Değmesin Ellerimiz ve Pembe Mezarlık şarkıları ülke çapında büyük ilgi gördü. Mart 2016'da çıkan single'ı Mey ile uzun süre listelerde birinciliğini koruyan Fatma Turgut 18 Kasım'da sahne alacak.

ÜMİT BESEN GELİYOR

Ümit Besen Garaj Balıkesir’in Kasım ayı konserleri serisinde yer alıyor. Son dönemde piyano harici enstrümanlara olan hakimiyeti ile de kendinden söz ettiren; davul ve elektro gitar çalarak rock parçalarını ustaca yorumlayan Ümit Besen, bu defa ''başka'' tarzda bir konser ile 24 Kasım'da Balıkesirli hayranlarına sürpriz yapacak.

GECE YOLCULARI

Gece Yolcuları da Garaj Balıkesir'de. Sahne performansı ile dikkat çeken ve önemli hit'lere imza atan Gece Yolcuları, 25 Kasım'da eşsiz performansıyla sevenlerinin karşısına çıkmak için sabırsızlanıyor.

 Bu arada Türk pop müziğinin yükselen yıldızı İlyas Yalçıntaş da Garaj Balıkesir’in organizasyonunda Balıkesir’de bir konser verecek. X Factor Türkiye'de İncir şarkısı ile dikkat çeken ve Enbe Orkestrası'nın son albümünde aynı şarkıyla yer alan İlyas Yalçıntaş hem muhteşem şarkılarıyla yükselmeye devam ediyor hem de 1 Aralık'taki Balıkesir randevusuna hazırlanıyor.

MEHMET ERDEM’İ KAÇIRMAYIN

Ünlü sanatçı Mehmet Erdem de Garaj Balıkesir'de. Kardeş Türküler ile başlayan müzikal yolculuğunu, 2012 tarihli solo albümü Herkes Aynı Hayatta ile sürdüren Mehmet Erdem kısa sürede Türkiye popüler müziğinin en sevilen isimlerinden biri haline geldi. Mehmet Erdem sevilen şarkılarıyla 9 Aralık akşamı Balıkesirli hayranlarıyla buluşacak.

YÜKSEK SADAKAT

Garaj’ın bir diğer konseri Yüksek Sadakat.  Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer, Kafile, Haydi Gel İçelim, Aşk Durdukça, Ben Seni Arayamam gibi hitleriyle tanınan, ülkenin en iyi rock gruplarından Yüksek Sadakat, özel performanslarından biriyle 15 Aralık'ta Balıkesir'de rock rüzgarı estiriyor.

 BALKAN EZGİLERİYLE SUZAN KARDEŞ

Balkan ezgilerinin sevilen sesi Suzan Kardeş İSE 23 Aralık’ta Balıkesir’de. Sanatın her dalındaki marifetleri ve samimi kişiliğiyle Balkan şarkılarının vazgeçilmez ismi; 80'ler dizisinin Fato Nenesi, Bekriya albümlerinin ve konserlerinin kraliçesi Suzan Kardeş; 23 Aralık'ta Garaj Balıkesir'e damgasını vurmaya geliyor.

GARAJ BALIKESİR HAKKINDA…

Toplam 7.500 m² alan üzerine kurulu olup kültür ve sanatın tüm alanlarında ev sahipliği yapmak üzere tasarlanan Garaj Balıkesir; 831 kişi kapasiteli Kuzey Salonu, 657 kişi kapasiteli Güney Salonu ve 1.500 m²'lik, 3000 kişi kapasiteli Fuar ve Sergi Alanı ile konserden tiyatroya, danstan sergiye, söyleşiden film gösterimlerine kadar farklı etkinliklerle şehrin yeni buluşma noktası oluyor.