Balıkesir'de düzenlenen fuhuş operasyonunda 26 şüpheli gözaltına alındı. 
Edinilen bilgiye göre, evden kaçan yaşı küçük kız çocuklarını fuhuş amaçlı pazarlayan şahıslara yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda, evlerinden kaçan ve kayıp olarak aranan yaşı küçük kız çocuklarının zorla alı konularak fotoğrafının çekilip müşterilere gönderildikten sonra fuhuş amaçlı pazarlandığını tespit eden ekipler 26 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan zanlıların adli işlemlerinin devam ettiği belirtildi. 

Konuyla ilgili Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Balıkesir'de evden kaçan yaşı küçük kız çocuklarını fuhuş amaçlı pazarlayan şahıslara yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan teknik takip sonucunda; evlerinden kaçan ve "Kayıp" olarak aranan (4) yaşı küçük kız çocuklarını evlerinde zorla alıkoyarak fotoğrafını çekip müşterilerine gönderdikten sonra fuhuş amaçlı pazarlayan, tedarik eden, barındıran ve fuhuş yapmalarının yolunu kolaylaştıran, yine yaşı küçük kızının kendi ikametinde fuhuş yapmasına aracılık ve teşvik eden Anne ve bu kız çocukları ile para karşılığında cinsel ilişkiye giren şüpheli şahıslar tespit edilmiştir.

31/07/2018 günü "BEYAZ GÜL" adı altında yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında (3) yaşı küçük, (8) bayan ve (15) erkek şahıs olmak üzere toplam:(26) şüpheli şahsın adli işlemleri devam etmektedir."