Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, 'mahrem imam' oldukları tespit edilerek, gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü tutuklandı.
Konuyla ilgili Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:
"Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında; ankesörlü telefonlardan periyodik aralıklarla ardışık olarak arandıkları değerlendirilen (3 astsubay) ve Müdürlüğümüzce hakkında işlem yapılan şüphelilerin ifade ve teşhislerinde adı geçen  (6) astsubay ile mahrem asker imamı olduğu değerlendirilen (2) şahıs olmak üzere E.Y, S. Ş., M. K., M. D., G.Y., E.S.T., A.T., İ. K., T. A., H.İ.O ve S.T adlı toplam (11) hedef şahsın yakalanmasına yönelik; 12.02.2018 günü saat: 07.30 itibariyle ilimiz merkezli, Çanakkale ve Malatya illerinde eş zamanlı operasyon düzenlenmişti . Bir firarinin yakalamaya yönelik çalışmalar devam etmektedir.
Adli mercilere sevk edilen şüphelilerden M.K, E.S.T., A.T., İ.A., T.A., H.İ.O. hakkında adli kontrol tedbiri uygulanmış, E.Y., S.Ş., M.D. ve S.T. tutuklanarak Kepsut L tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir."