Sınavlarda büyük başarı gösteren kolej öğrencisi Kutay Özlem yüzde 0.20'lik dilimde yerini alarak Türkiye derecesinde boy gösterdi.  Okul bünyesinde sınava giren 8.sınıf öğrencilerinin yüzde 60'ı da nitelikli ve Türkiye'nin özellikli liselerine yerleşmede hak sahibi oldu. 

Okul yönetimi Kutay Özlem ve ailesine okula davet ederek kendisine hediye takdiminde bulundu. 

BAŞARILI BİR YIL GEÇİRDİK

Balıkesir Yedi İklim Koleji Ortaokulu kurucu temsilcisi Bekir Yılmaz, öğrenciyi kutlayarak, "Başarılı bir öğretim yılı geçirdik. İlk yılımız olmasına rağmen tüm sınıflarımızda büyük bir başarı gösterdik. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz büyük bir özveriyle çalıştılar. Bu yıl LGS sorularının zor olmasına karşın Kutay Özlem isimli öğrencimizde büyük bir başarıya imza attı.  Öğrencimizi, ailesini, öğretmenlerimizi ve okul yönetimini özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Kurucularımız adına öğrencimize hatıra olarak hediyesini vermekten onur duyuyorum ve bundan sonraki yaşamında ve öğretim hayatında başarılar diliyorum" dedi.Yedi İklim Koleji'nin gelecek öğretim yıllarından da başarılarıyla Balıkesir'de ve Türkiye genelinde adından söz ettireceğini belirten Yılmaz, "Çok güçlü bir öğretmen kadrosuyla gelecek yıllara da hazırız" dedi.

TELEFONLA VAKİT GEÇİRMEDİM

LGS'de derece alan öğrenci Kutay Özlem ise, "Derslere çalıştığım süre içerisinde elektronik hiç bir eşya ile ki bunların arasında telefonumda var, zaman harcamadım. Sürekli kitap okuyup, test çözdüm. Bu süre zarfı içerisinde öğretmenlerim ve ailem de bana çok destek oldu. Başarımda Yedi İklim Kolejinin büyük bir yeri vardır. Herkese teşekkür ederim" dedi.