Kutlamalarda yapılan konuşmalarda AK Partili, MHP’li ve BBP’lilerin seçimde gösterdiği üstün başarı takdir edildi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yerel seçimler için çalışmalara start verirken, İl Başkanı Hasan Demiraslan da seçimde çalışan kadınlara 1 haftalık izin verdi.

VEKİLLERDEN TEŞKİLATA TEŞEKKÜR

Balıkesir Valiliği önündeki Milli İrade Meydanı’nda yapılan kutlamalarda yapılan konuşmalarda Milletvekili seçilen Adil Çelik, Cumhur İttifakına oy veren ve vermeyen herkesin vekili  olarak Türkiye’nin kalkınması için çalışacaklarını söyledi. Mustafa Canbey de yaptığı konuşmada Balıkesir ve Türkiye’ye hizmet etmekten duyacağı memnuniyeti dile getirdi. Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir ise seçimde gece gündüz çalışan kadınlar ve gençlere teşekkür etti.

***

HEPİNİZİ ALINLARINDAN ÖPÜYORUM

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu kutlamalarda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Başta İl Başkanımız Hasan Demiraslan ve il yönetimi olmak üzere bütün ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, Kadın kollarımızın ak elçilerine, genç kollarımızın ak gençlerine, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, sandık müşahitlerimize, üyelerimize, muhtarlarımıza ve gönüllü olarak ak sevdayla Reisimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan aşkıyla çalışan bütün gönüllü kardeşlerime teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum tarih yazdınız, tarih.

KURULUŞ RUHUMUZA GERİ DÖNDÜK

Hani hep diyorduk ya kuruluş ruhuna dönmemiz lazım. Nasıl 2002’deki o kuruluş ruhu bizi biz yapan ruha dönmemiz lazım diyorduk ya, 2002’de 5, 2007’de 5 vekil çıkardık. Tekrar 2018’de yeniden kuruluş ruhuna dönerek 5 vekil çıkardık. Hepiniz gece-gündüz demediniz, bütün teşkilatlarımız, milletvekili adaylarımız ve evet listede olmamasına rağmen bütün milletvekillerimiz canla başla çalıştı. Allah’ın izniyle bu sonuç hep beraber teşkilatın birliğiyle beraberliğiyle, adaylarıyla, vekilleriyle ve sizlerle beraber alındı. İnşallah bu birlik ve beraberliği devam ettireceğiz.

MHP VE BBP’YE TEŞEKKÜR

15 Temmuz’dan bu yana yaşananları biliyorsunuz. Fotoğrafın büyüğünü gören Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye de şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik kurdu ve Cumhur İttifakını oluşturdu. Daha sonra da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de bu fotoğraf karesine girerek bu fotoğrafı tamamlamış oldu. Ona da kocaman teşekkür ediyorum. Bu birliği ve beraberliği daim kılmamız lazım. Bu birlik ve beraberliği bozmak isteyen, fitne çıkarmak isteyen odaklar olacak. Ama onlara fırsat vermeyeceğiz. Asla birliğimizden, beraberliğimizden taviz vermeyeceğiz.

YARIN YENİ BİR SEÇİM İÇİN ÇALIŞMAYA HAZIR OLUN
Vakit Birlik Vakti dedik, Vakit Balıkesir Vakti dedik, Vakit Türkiye Vakti dedik. Evet, Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan bir daha sesleniyoruz: Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır/ Külümüzden savrulan duman bizden yanadır/ Dünya düşman olsa da Balıkesir senden yanadır.  Bir seçimin bittiği yerde diğer seçim başlar. Bugün sabaha kadar eğlenmek hakkınız. Ama yarın sabahtan itibaren yeni bir seçimin başladığını asla unutmayacaksınız. Asla gevşemek yok. Birliğimize ve beraberliğimize zarar vermeden, daha da safları sıklaştırarak inşallah yollarda beraber yürümeye devam edeceğiz. Yürüyecek yolumuz var, hep beraber yürüyelim, haydi bismillah.”

****

HERKESE TEŞEKKÜRLER

İl Başkanı Hasan Demiraslan da seçimde gece gündüz demeden çalışan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları dile getirdi:

“Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Allah’a hamd olsun ki zafer vaktidir, vakit bayram vaktidir. Bayramınız kutlu olsun. Öncelikle bu güzel güne, bu zafere kavuşturan rabbime şükürler olsun. Ve tabi ki bugüne kavuşmamızda en büyük desteği olan Recep Tayyip Erdoğan sevdalılarına sonsuz teşekkürler olsun. Tüm dava arkadaşlarıma teşekkür olsun. Kadın kollarımızın ak elçilerine teşekkürler olsun. Gençlik kollarımızın ak gençlerine sonsuz teşekkürler olsun. Tüm milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkürler olsun. Bugün son dakikaya kadar sandığın başından ayrılmayan sandık başkanlarımıza,, tüm mahalle başkanlarımıza en derin teşekkürlerimi, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanım başta olmak üzere bu süreçte desteklerini esirgemeyen, hep birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürler olsun.

1 HAFTA TATİL

Sayın Cumhurbaşkanımız biraz önce söyledi: Bundan sonra daha çok çalışacağız dedi. Zekai Başkanımız bir seçimin bittiği noktada diğer seçim başlar, çalışmaya hazır olun, sabah başlayacağız dedi. Ama ben hanımlarımız bizi uzun zamanda evlerinde bekliyorlar, fedakarlık yapıyorlar. Yoğun bir çalışma temposunda sabırla evlerinde bekleyen eşlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve onlar için 1 hafta tatil diyorum. 1 hafta sonra kaldığımız yerden daha çok çalışarak, birlik ve beraberlik içerisinde, yenilenerek, tazelenerek ve güçlenerek devam edeceğiz inşallah.”