Tarım Kredi Kooperatiflerindeki sigortacılık faaliyetleri kapsamında; Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin kendi iştiraki olan “Bereket Sigorta”nın bilgilendirme ve sigortacılık eğitim ekranının kullanıcılar tarafından kullanılmasına yönelik eğitim Bölge Birliği hizmet binasında gerçekleştirildi.

Bereket Sigorta eğitim toplantılarında personelle bir araya gelen TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın, Tarım Kredi Kooperatifleri çatısı altında gerçekleştirilen sigortacılık faaliyetlerinin önemine değinerek sigortanın  hayatın her alanında  kendisini gösterdiğini, bunun için daha fazla hassasiyet ve önem vereceklerine dikkat çekti.

Altın:”Bu Temmuz ayında Bölge Birliğimize bağlı Balıkesir, Bursa ve Çanakkale il ve ilçelerinde 151 birim Tarım Kredi Kooperatifinin yetkili personellerini Bereket Sigortanın kullanım ekranı ve bilgilendirme yönünde eğitim programı düzenledik ve bütün kullanıcıları bu eğitimden geçirdik. Bugün hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan sigortacılık konusunda Bölge Birliğimiz ve kooperatiflerimiz olarak her zaman olduğu gibi daha fazla hizmet verme yönünde çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Bölge Birliği hizmet binasında gerçekleştirilen Bereket Sigorta kullanım ekranı eğitiminde Bereket Sigorta Yetkilisi Yılmaz Ali Erat tarafından 151 birim Tarım Kredi Kooperatifi çalışanına 15 kişilik gruplar halinde eğitim verildi.