Tüm altyapı kategorilerinde takımı olan Balıkesir’in tek basketbol kulübü olan Balıkesir Basket, spor okulu faaliyetlerini sürdürdüğü bünyesindeki Potanın Yıldızları Spor Okulları ile de uyumlu, sabırlı ve disiplinli çalışmasının meyvelerini topluyor.

 Balıkesir Basket’in U15 Takımı Balıkesir İl Şampiyonasından başarıyla çıktıktan sonra, basketbolun Türkiye’de önde gelen illeri olan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Balıkesir’den illerinde dereceye giren takımların katıldığı ve 23-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonası Yarıfinallerinde Balıkesir’i başarıyla temsil etti.

   Şampiyonadaki  Grup maçlarında, zorlu rakiplerinden ilk gün Bursa, ikinci gün İstanbul’u temsil eden rakiplerini yendikten sonra üçüncü gün yine başka bir İstanbul  temsilcisini son saniye basketiyle devirerek tüm rakiplerini geçen U-15 takımı Grup 1’incisi olarak doğrudan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını kazandı.

    13-20 Mayıs tarihleri arasında Muğla’da tüm Türkiye’den takımların katılımıyla gerçekleşecek  U15 Türkiye Şampiyonası  Finallerinde  Balıkesir’i  temsil edecek Balıkesir Basket U15 Takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.