Ayvalık’ta, 27 Mayıs gecesi alabora olan balıkçı teknesinde kaybolan balıkçılardan Hayri Kar’ın cesedi, 12 gün sonra İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Ambarseki Mahallesi Kargılı Koyu Mevkii’nde kayalıklara vurmuş halde bulunmuştu. Kar’ın cenazesi, geçtiğimiz cumartesi günü Ayvalık’ta Çınarlı Cami’de Öğle Namazı’nı müteakip kılınan Cenaze Namazı’nın ardından Ayvalık Kabristanı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Genç balıkçının cenazesine; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, daire amirleri, Hayri Kar’ın ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

EŞİ SİNİR KRİZİ GEÇİREREK BAYILDI

2 çocuk babası olan Kar’ın cenazesinde eşi sinir krizi geçirerek bayılırken, yakınlarının ise gözyaşları adeta sel oldu. Cenaze Namazı’nın ardından Hayri Kar’ın cenazesi toprağa verildi.

27 Mayıs'ta alabora olan balıkçı teknesinde bulunan 5 kişiden biri yüzerek kurtulurken, diğer kayıp 4 balıkçıdan 3'ünün cesedi bulundu. Balıkçı Mustafa Fırat Göral'ı arama çalışmaları ise halen sürüyor. İHA