Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula’nın da katıldığı iftar yemeğine Ticaret Odası Meclis Başkanı Okan Telaşeli ve TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Onur Özkul da katıldı. İftarda geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden dernek üyesi Barış Aydın da rahmetle anıldı.

 ÇALIŞMALARA TAM GAZ DEVAM

BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı geleneksel iftarda yaptığı konuşmada dernek yönetimini Rahmi Kula’dan devraldıktan sonra yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bilcanlı görevi devraldıkları Nisan ayından itibaren yapılan protokol ziyaretleri ve üye ziyaretlerinden bahsetti. Başkan Bilcanlı, yapılan oda ve borsaların seçimleri ile derneğin bağlı olduğu federasyonların (EGİFED ve GÜNMARSİFED) genel kurul sonuçlarının sonrasında yönetim ve diğer kurullarına seçilen üyelerin isimlerini paylaşarak kendilerini tebrik etti ve yeni görevlerinde başarılar diledi.

 İLK 500 FİRMA ARASINA GİREN ÜYELERİMİZİ KUTLUYORUM

Konuşmasının devamında İSO 2017 verilerine değinen Başkan Emrah Bilcanlı şunları söyledi: ”Bildiğiniz üzere İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye’ nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması sonuçları açıklandı. Balıkesir’den listeye giren firmaların arasında dernek üyelerimizin sahibi olduğu, Bu Piliç Entegre Gıda San. Tic. A.Ş. , Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. (BEST) ve Yarış Kabin San. ve Tic. A.Ş yer aldı. Şahsım adına büyük onur ve gurur duyduğum bu tablodan dolayı firma sahibi üyelerimizi kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Bu vesile ile listede yer alan diğer Balıkesir’ li firmalarımızın sahiplerini bir kez daha tebrik ediyorum. Bir sonraki yıl listede ilimizden daha çok firmanın yer alacağına canı gönülden inanıyorum.”

 ****

BAGİAD BAŞARILI BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU

BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı’nın ardından sözü alan derneğin önceki dönem başkanı, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula da şunları dile getirdi:

“Öncelikle, İkinci evim gibi gördüğüm BAGİAD’ ın iftar yemeğinde sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Tüm samimiyetimizle bir araya geldiğimiz yemekli toplantı ve diğer faaliyetlerimiz sayesinde dernek üyeleri olarak birlik ve beraberliğimizin çok daha fazla arttığını düşünüyorum. Her zaman farklı bir duruşu ve saygınlığının olduğuna inandığım Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’miz ciddi anlamda başarılı bir sivil toplum kuruluşudur.

 BAGİAD BAŞARMAYA DEVAM EDECEK

Yerel yönetimler ve diğer teşkilatlar ile önceki dönem Sanayi ve Ticaret Odası yönetim ve meclis başkanlığı görevinde bulunan kişiler BAGİAD üyelerimizdendir. Bu dönem bana da nasip olan oda başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Bu tür başarıların devamı olarak, dernek üyelerimizin odalar ve borsalar ile diğer etkin sivil toplum örgütlerinin yönetiminde yer almalarını ve Balıkesir’imiz için çok daha fayda sağlayacak çalışmalarda içerisinde bulunmalarını temenni ediyorum. İki buçuk dönem başkanlık görevini yürüttüğüm derneğimizin Sayın Emrah Bilcanlı yönetimindeki yeni kurul üyeleri ile bundan sonraki süreçte çok daha başarılı olacağına inanıyor, kendisini bir kez daha tebrik ediyorum.”