Ayvalık Sakarya Ortaokulu’nda düzenlenen “Kuşaklar Arası Sevgi” Projesi kapsamında, gençler tarafından ziyaret edilerek kuşaklar arası sevgi köprüsü kurulan yaşlıların, projede görev alan öğrenci ve öğretmenlerin duygu ve düşüncelerini dile getirdikleri konuşmalar dışında bir de emekli öğretmenin duygularını törene iştirak eden katılımcılarla paylaştı. Açılış konuşmasını Sakarya Ortaokulu Müdürü Polat Erken’in yaptığı törende, okul öğrencilerinin yıl içinde ziyaret ettikleri yaşlılara Kaymakam Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Müdürü Güner Bahadır tarafından ödül takdim edildi.

PROJEYE 250’Yİ AŞKIN ÖĞRENCİ KATILDI

Çeşitli sınıf seviyelerindeki öğrencilerin, gaziler ve şehit aileleri başta olmak üzere genç neslin, büyüklerini ve hastalarını ziyaret ederek kuşaklar arası köprü oluşturmak; manevi değerleri unutturmamak amacıyla sürdürdükleri projeye Sakarya Ortaokulu'nun tüm sınıflarından yoğun bir talebin olduğunu belirten Karaoğlu, projede yer alan öğrenci sayısın 250'yi aştığını söyledi.

“YAŞLILARA YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTİRMEK İSTEDİK”

Törende konuşan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan da; ''Çocuklarımızda kuşaklar arası sevgi, saygı, güven ve merhamet duygularının gelişmesine katkı sağlamak önemli görevlerimiz arasındadır. Yaşlılarımızın toplum içerisinde yalnız olmadıklarını hissettirerek, geleceğe ümitle bakmalarını sağlamak, çocuklarla yaşlılar arasındaki sevgi, saygı köprüsünü oluşturmak, birlikte yaşama kültürünü kazanmış toplum haline gelmesini sağlamak üzere başlatılan bu projede görev alan öğretmen ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

“DEĞERLERİMİZE FARKINDALIK OLUŞTURDUK”

Törende konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ise “Öncelikle Kuşaklar Arası Sevgi Projesi’ne gönül vermiş; zaman ayırarak emek sarf etmiş öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Kültürün kuşaklar arası aktarımına katkıda bulunmak ve kuşaklar arasındaki bağı güçlendirmek adına bu ve benzeri girişimlere toplum olarak her zaman ihtiyacımız var. Böyle projeler milli değerlerimize dair farkındalık oluşturmak, geleneklerimize bağlılığı artırmak ve merhamet mefhumunu geliştirmek gibi çok yönlü bir toplumsal gayeye hizmet etmektedir.” diye konuştu. İHA