Ayvalık’ta Dr. Fazıl Doğan Meydanı ile başlayan Altınova ve Küçükköy’ün ardından köylerde kurulan iftar sofraları, vatandaşları bir araya getirmeye devam ediyor. Ramazan ayı boyunca halkı iftar sofrasında buluşturmayı amaçlayan Ayvalık Belediyesi, 11’nci iftar sofrasını 4 Haziran akşamı Türközü köyünde kuracak.

“İFTAR SOFRALARINI, BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİRMESİ AÇISINDAN ÖNEMSİYORUZ”

Bir yandan hizmetlerini sürdüren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, belediyeciliğin yöre insanıyla iç içe sürdürülmesi gerektiğinin altını çizerek, “Biz bunu göreve geldiğimiz günden bu yana yapmaya çalıştık. 4 yıldır Ramazan ayında ilçemizde, merkez mahallelerinden köylerine, kurduğumuz iftar sofralarında halkımızla bir araya geldik. Aynı sofrada aynı yemeği yedik. Bu sayede kentimizin her noktasını ziyaret etmiş, vatandaşlarımızla görüşmüş, sorunları da yerinde dinlemiş ve anında müdahale etmiş olduk” dedi.  Ayvalık’ta yaşayanları iftar sofralarına davet eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Dayanışma ve birlik beraberlik duygularının yaşandığı Ramazan ayında iftar sofralarının bereketini paylaşmak için halkımızı bekliyoruz” dedi.

21 Mayıs tarihinden bu yana yaklaşık 6 bin 300 vatandaşın bir araya geldiği iftar sofrası kurulurken, geleneksel Ramazan eğlencesi ile vatandaşlara Ramazan ayının maneviyatı yaşatıldı.

Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak, birlik ve beraberliği vurgulayacak iftar sofraları, 4 Haziran Pazartesi akşamı Türközü, 5 Haziran Salı akşamı Kırcalar, 6 Haziran Çarşamba akşamı Bulutçeşme, 7 Haziran Perşembe akşamı Beşiktepe, 8 Haziran Cuma akşamı Üç kabaağaç, 9 Haziran Cumartesi akşamı Çakmak, 11 Haziran Pazartesi akşamı Odaburnu, 12 Haziran Salı akşamı Hacıveliler ve 13 Haziran Çarşamba akşamı Bağyüzü köyünde kurulacak.