Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde vatandaşların yaşam alanı olan parklarda bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Parklardaki eksik veya eskimiş spor aletlerini yenileyen ekipler, bu çalışmalarını birçok parkta tamamlarken, bir kısmında da çalışmalarına devam ediyor.

Belediye olarak Ayvalık halkının sağlıklı yaşamasına katkıda bulunmayı hizmetlerinin bir parçası olarak gördüklerini kaydeden Belediye Başkanı Rahmi Gençer “Sporun insan yaşamının önemli bir parçası olduğunu düşünerek imkânları arttırmayı hedefliyoruz. Parklardaki yeşil ile nefes alan vatandaşlarımız, sağlıklı yaşam için sporunu da yapabilecek. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı, yoğun kullandığı noktalarda tespitimizi yapar yapmaz çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak çalışmalarımızı şekillendiriyoruz” dedi.

Ayvalık Belediyesi, kent parklarında yaptığı düzenleme ile kondisyonunu iyi tutmak ve zinde olabilmek isteyen vatandaşlara güzel olanaklar sağlıyor. Evlerinin yanı başında açık hava keyfiyle spor yapmak isteyenler için bacak ağırlık ve kol-bilek-omuz çalıştırma, vücut geliştirme ve pedallı esneme aletleri bulunuyor. Step ve bel çevirme, ikili maraton yürüme aleti de spor keyfini tamamlıyor. Yunus Emre Parkında spor aletlerini yenilendi.  Spor aletlerinin monte işlemlerini tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Çocuk parkının yenilendiği ve beton banklar kaldırılarak yerine ahşap ormancı bankları konulacağı öğrenildi.