MAÇIN HİKAYESİ
Balıkesir Atatürk Stadyumu kapılarını anlamlı bir etkinlik için açtı. Balıkesirspor'u sahada takip eden, fotoğraf, haber ve köşe yazılarıyla etkin olan basın mensuplarından oluşan futbolcu kadrosu, Balıkesirspor Teknik Heyeti ve yönetim kurulundan oluşan kadroyla daraltılmış sahada dostluk maçıyla karşı karşıya geldi. Balkes'in siyah formasından, herkesin 10 numara ile sahaya çıktığı basın takımının, Balıkesirspor THYN (Teknik heyet-Yönetim) müsabakası bol gollü geçmesine rağmen basın gücünü kullanarak maçı 1-1 olarak tescil etti. Karşılaşma öncesi ilin siyasi erkanının da katıldığı etkinliğin finalinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu ve Mehmet Tüm'ün de katılımıyla “İzindeyiz” pankartı açılarak, basın, Balıkesirspor, siyasetçiler ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Balıkesirspor için birlikteyiz mesajı verildi ve Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha saygıyla anıldı.

MAÇTAN DAKİKALAR
Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte Balıkesirspor THYN takımını sahasına hapseden basınspor sağlı sollu ataklarla rakibini ablukaya aldı.
4.dakikada sağ kanattan Erdinç Saraç sıfıra inip kesti. Gelişine yarım vole yapıştıran Kaptan Ramazan Demir'in şutu direği yalayarak auta çıktı.
11. dakikada basın spor yine etkili geldi. Orta alanda Ersin Gür, Cengiz Güneş, Emrah Ayyıldız üçgeniyle paslaşan basın, bir anda Nadide Öztürk'ü kaçırdı. Kaleci ie karşı karşıya kalan Nadide'nin aşırtma vuruşunu kaleci Oktay son anda kornere çeldi.
17.dakikada Coşkun Yaman çalımlarla kendisine pozisyon yaratıp 30 metreden kaleyi yokladı, top az farkla auta çıktı.
21. dakikada Balıkesirspor THYN ilk ciddi atağında basın kalesini rahatsız etti. Can Cangök, Suat Sarıcan paslaşmasında topu önünde bulan Cangök, ceza sahası önünde daha müsait pozisyondaki Remzi Boncuk'a bıraktı. Boncuk'un şutu üstten auta gitti.
29. dakikada Hasan Hilmi Duyar, sol çaprazdan Ömer Kantarlıoğlu'nun ortasında rövaşata denedi, olmayınca yerden sert vurdu gününde olan kaleci Oktay köşeye giden sert şutu kornere tokatladı.
33. dakikada tam bir hakem faciası yaşandı. Basınspor'un tüm hatlarıyla yüklendiği anda topu uzaklaştırmak için gelişi güzel abanan Fahrettin Şahan'ın vuruşu ileride elleri belinde bekleyen Harun Kızılgül'e pas oldu. Harun sol kanatta ki genç Remzi Boncuk'u gördü. Hakem 3 metre ofsaytı göremeyince topu önünde bulan Boncuk voleyi yapıştırdı 1-0.
42.dakikada basınspor mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. İsmail Aissati, pardon İsmail Koca'nın derinlemesine pasında cezasahası içinde kaleciyle karşı karşıya kalan Doğan Ergün, kenardan gelen ıslık sesiyle irkilince şut vuruyormuş gibi yapıp ama yapmadan gerisin geriye dönünce defans topu uzaklaştırdı.
Maçın ilk yarısının ardından başlayan baklava resitali sonrası uzun süre mola veren takımlar ikinci kırkbeş dakika için tekrar sahaya davet edildi.


İkinci yarıya 3 değişiklikle başlayan basınspor tüm hatlarıyla beraberlik golü için yüklenirken Balıkesirspor THYN'da 11 kişiyle cezasahası içine etten duvar ördü.
51.dakikada bunaldığını hisseden Balıkesirspor THYN Teknik Direktörü Can Cangök'de 3 değişiklik yapmak istedi ancak Tomislav Glumac, Cumali Bişi ve Nizamettin Çalışkan'ın kadroda olmadığını görünce yardımcılarını fırçaladı.
58.dakikada erkeklerin gol atamadığı gerekçesiyle hücum hattını ele geçiren kadınlar baş döndürücü paslarla Balıkesirspor THYN sahasına yüklendi. Orta sahada topla buluşan Semra Akyürek oyunu sağ kanada yönlendirerek Güzide Sürmelioğlu'nu gördü. Çalımlarla Teksas önünden ilerleyen Güzide, Yunus İçöz'ün arkasına sarkan Arzu'yu gördü. Arzu'nun bekletmeden kavisli çilek ortasına sert vuran Didem beraberlik golünü kaydetti, ancak açıkça taraf tutan sevimli hakem Didem'in Muhammed Hoca'ya vuruş öncesi dirsek attığı gerekçesiyle golü iptal ettiği gibi kırmızı kartını da çıkartma cüretini gösterdi.
64. dakikada yok devenin nalı dedirten pozisyon yaşandı. Kendi kalesinden aut atışı kullanan Aykut Konyalı'nın vuruşunda top Balıkesirspor THYN kale direğinin 4 noktasına temas ettikten sonra orta sahaya geri döndü!!!
77. dakikada Otağ Fırıncıoğulları Messi vari hareketlerle Balıkesirspor THYN kalesine doğru yöneldi. Terlikçi Cemal'i geçmek isterken fantezi yapan Otağ, Cemal'in sağından atıp solundan geçti, tam kaleye vuracakken yedek kulübesinden olaya dahil olan Tarık, herkesin şaşkın bakışları arasında kaleci Oktay'ı ters köşeye yatırarak golü attı ama hakem golü HAKLI gerekçeyle iptal etti. “Ben tam heyecandan tırnaklarımı yerken topu bir anda kaleye yakın görünce, pis burunla dürteyim de durum 1-1 olsun diye düşündüm” diyen Tarık pozisyon sonrası sarı kart gördü.


88.dakikada Basınspor aradığı golü Kaptan Ramazan'la buldu. Kaleci İlkan Toprak'ında kalesini terk ederek gol aradığı karambolde, Allah ne verdiyse vuran Murat Ustalı'nın uzaklaştırmak istediği top, yakına düştü. Yakın mesafeden yumuşak vuran Demir'in şutu kale çizgisini geçti geçmedi tartışmaları yaşanırken, son kararı vermek için yüksek hakem kuruluna müracaat edildi. Kurul başkanı Zekai Kafaoğlu “Basınımız Balıkesir'in olmazsa olmazıdır. Basın bizim elimiz, ayağımız, gözümüz ve kulağımız.” Gerekçesine ek olarak “Zaten top çizgiyi 2023 milim geçmiş” diyerek golü verince durum 1-1 oldu.
Geriye kalan dakikalarda başka gol olmasına imkan olmadığına karar veren hakem santra yaptırmadan maçın son düdüğünü çaldı ve dostluk maçı kardeşçe 1-1 sona erdi.