Balıkesir Kızılay Kan Merkezi, düzenli olarak gerçekleştirdiği gezici kan toplama ekiplerine aralıksız devam ediyor. Balıkesir’in birçok ilçesinde düzenlenen kan bağışı etkinliklerine halktan, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden büyük destek geliyor.

Son olarak Milli Savunma Üniversitesi Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksekokulundan rekor düzeyde kan bağışı toplayan Balıkesir Kızılay Kan Merkezi, Başvuru yapan 1600 Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencisinden toplam 1283 ünite kan bağışı topladı. Toplanan kanlar yaklaşık 2 bin 500 kişinin ihtiyaç duyabileceği kan ürünlerini karşılayabilecek. Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Alay komutanı Topçu Albay Murat Yıldız’ın ilgi ve desteğiyle toplanan rekor düzeyde kanlar tıbbi işlemlerden sonra Balıkesir il ve ilçelerindeki hastanelerin kullanımına sunulacak.

Balıkesir Kızılay yetkilileri Balıkesir halkına, sivil toplum örgütlerine, kamu kurumlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.