Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun davetlisi olarak farklı ülkelerden gelen işadamları, Balıkesir’deki yatırım fırsatlarını değerlendirdi. Balıkesir’deki yatırım olanaklarını Zekai Kafaoğlu’na soran işadamları, Balıkesir’e yatırım yapabileceklerini vurguladı.

Çeşitli ülkelerden gelen işadamlarını ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir’deki yatırım imkanlarını işadamlarıyla paylaştı. Balıkesir’in geleceğin yıldızı olmaya aday olduğunu belirten Kafaoğlu, “Önce gelip yatırım yapan kazanmış olacak” diye konuştu. Kafaoğlu işadamlarının hangi konuda yatırım yapalım sorusuna da “Balıkesir’de gayrimenkule yatırım yapan kazanır” dedi.

YATIRIM İÇİN HER TÜRLÜ KATKIYA HAZIRIZ

Çeşitli ülkelerden gelen yatırımcılara Balıkesir hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tarımın başkenti olan, mutlu ve huzurlu insanlar şehri olan Balıkesir’e hoş geldiniz. Sizi burada ağırlamaktan mutlu ve bahtiyar olduk. Balıkesir Türkiye’nin en önemli yollarının kesiştiği odak şehirdir. İstanbul-İzmir otoyolu ile Çanakkale’den gelen ve İzmir’e giden otoyol Balıkesir’den geçecek. Balıkesir odak şehir hale geldi. Balıkesir iki denize kıyısı olan bir il. Bütün ilçelerimizde jeotermal kaynaklar bulunuyor. Türkiye’de çıkan 57 madenin 32’si Balıkesir il sınırları içerisinde, Bor madeni de ilimizde. Balıkesir’de deniz, termal ve dağ var. Tam yaşanabilecek ve yatırım yapılabilecek bir şehir. Bütün Müslüman kardeş ülkeleri Balıkesir’e gelmeye ve yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yerel yöneticiler olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Yeter ki ilimize yatırım yapılsın, katkı sağlansın.”

 

 

BİRLİĞİMİZ VE VAHDEDİMİZ ÖNEMLİ

Müslüman ülkelerin ve halkların birbiriyle olan alışverişinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zekai Kafaoğlu şunları ifade etti:

“Müslüman ülkelerin ve halkların birbiri ile olan alışverişi ile ticaretinin önemli olduğunu düşünüyorum. Dünyadaki olan savaşların, kan ve gözyaşının en çok Müslüman ülkelerde aktığını görüyoruz. Bunu önleyebilmemiz için İslam ülkelerinin bir olması lazım, beraber olması lazım ve kardeş olması lazım. Birliğimiz ve vahdetimiz önemli. En son Birleşmiş Milletlerde yaşanan olayda gördük. Amerika Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etti. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile Birleşmiş Milletlerde ret oyu çıktı. Balıkesir tarım ve hayvancılığın baş şehri, turizm konusunda yatırım yapılabilecek bir yer, sanayisi hızla gelişiyor. Balıkesir 1 milyon 200 bin nüfuslu bir şehir. Kim önce gelir yatırım yaparsa kazanmış olacak, Balıkesir’in değeri artıyor.”

 

 

GAYRİMENKULE YATIRIM YAPAN KAYBETMEZ

Kafaoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan işadamları Balıkesir’deki yatırım olanakları hakkında sorular sordu. İşadamlarından bazıları Kafaoğlu’na Balıkesir’de ticarete mi, sanayiye mi yoksa gayrimenkule mi yatırım yapmanın daha iyi olacağını sordu. İşadamını yanıtlayan Kafaoğlu gayrimenkule yatırım yapanın kazanacağını ifade etti. Kafaoğlu, “2016 ve 2017 yıllarında 81 il arasında gayrimenkul fiyatları en fazla artan il Balıkesir oldu. Bu yüzden Balıkesir’de gayrimenkule yatırım yapan kazanır” diye konuştu.