Dursunbey’e bağlı Delice Bölgesi’nde Eti Gümüş A.Ş. tarafından işletilecek olan madenden altın çıkarılacak. Sondaj çalışmalarının devam ettiği madende ilk sondaj sonuçlarına göre değerler yüksek seviyelerde çıktı. Jeoloji Mühendisi Yusuf Tonbaktepe, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı ziyaret ederek, kurulum ve değerlendirme aşamasında olan maden ile ilgili bilgi verdi. Burada 14 farklı sondaj çalışmasının sürdürüldüğünü ifade eden Tombaktepe, 1. sondaj sonuçlarının geldiğini ve değerlerin oldukça yüksek olduğunu belirtti.

İLÇE MERKEZİNDE OFİS OLUŞTURULACAK

Değer araştırma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Tombaktepe, sondaj çalışmalarının ardından kurulum aşamasına geçileceğini belirtti. İlçe merkezinde de bir ofis oluşturacaklarını ifade eden Tombaktepe, iki ya da üç yıl içerisinde Delice Bölgesi’nde bulunan madende; 400 ile 1000 kişi arasında bir istihdamın da oluşacağını ifade etti.

“MADENLER DURSUNBEY İÇİN GELECEK VAAD EDİYOR”

Başkan Bahçavan, Dursunbey Belediyesi olarak, istihdam yönünden ilçeye katkı sağlayacak olan her firmaya destek olmaya hazır olduklarını söyledi. Sürecin bir an önce tamamlanması temennisini ileten Başkan Bahçavan, madenlerin Dursunbey için gelecek vaat ettiğini hatırlattı. İHA