Altıeylül Belediyesine bağlı Fen İşleri Ekipleri kırsal mahalleler ve merkezde kilit parke taşı döşemesi ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra yapım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 
Altıeylül Belediyesine bağlı ekipler 2017 yılında, kırsal ve merkez mahallelerde toplam 385 bin m2 kilit parke taşı döşeme işi gerçekleştirdi. Ayrıca Fen İşleri ekipleri yol çalışmalarında 15 bin ton asfalt kullandı. Altıeylül Belediyesi’nden yapılan açıklamada “2017 yılında 837 ruhsatlı kazı ile ilgili yapılan talepler doğrultusunda, 2 bin 500 m2 yol asfalt tamiri, 800 m2 kilitparke taşı tamiri ve 150 m2 stabilize yol tamiri yapıldı. Altıeylül ilçesinin 81 kırsal mahalle’sin de çalışmalar sonucu Pamukçu-Küçük Bostancı arası ulaşımı kısaltacak olan 3 km’lik kadastrol yol yapım çalışması 1 greyder, 1 kepçe, 1 ekskavator, 3 kamyon ve 1 silindir ile devam ettiği, Akarsu mahallesinde 12 bin 500 m2 ‘lik kilit parke taşı döşeme işine devam edildiği ve Gökköy mahallesinde de 30 bin m2lik kilit parke taşı döşemesi yapıldığı” açıklaması yapıldı.
Altıeylül Fen İşleri, kırsal ve merkezde süren yol yapım çalışmalarının yanı sıra, BASKİ tarafından yapılan kazı sonrası bozulan yollarda tamirat çalışmalarını gerçekleştiriyor.