Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclisi AHDE VEFA Ziyaretlerine başladı.  24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Balıkesir’in büyük değeri, yardımsever hanımefendi, eğitim camiasının kıymetli eğitimcisi Kadriye Gürel’i evinde ziyaret etti.

94 yaşında, Balıkesir’in en yaşlı öğretmeni olan Kadriye hanım, kendisi gibi eğitimci olan eşi Kemal bey ile birlikte Balıkesir’e yaptırdıkları okullar ile eğitime hizmet vermeye devam ediyor. 29 yıl 11 ay,  yıllarca öğretmenlik yaparak binlerce çocuğu yetiştirip hayata hazırlayan Kadriye hanımefendiyi unutmayan Altıeylül Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kendisine bir ziyarette bulundu. Ziyarette Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Sevil Tabak Aksoy, tüm kadınlar adına Kadriye Hanımefendiye çiçek verdi.  94 yaşındaki Kadriye Hanım, naifliği ve sevecenliği ile dikkatleri çekerken, Kadın Meclisi ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Kendisine ‘Anne’ şeklinde hitap edilmesinden mutluluk duyduğunu belirten yardımsever hanımefendi Kadriye Gürel, Altıeylül Kadın Meclisi’nin Ahde Vefa ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken öğretmenlik yıllarından bahsetti.

Karşılıklı anıların anlatılıp değerlerin ön plana çıkarıldığı ziyarette Kadın Meclisi,  Kadriye hanımı bundan sonraki etkinliklere davet etti. 24 Kasım öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan Ahde Vefa ziyareti çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.