Öğrenci ve velilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, her yıl olduğu gibi bu yılda da ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği sunacaklarını bildirdi. Başkan Avcı, “Yeni eğitim-öğretim yılı vesilesi ile bin 580 öksüz yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacı ALGEM vasıtasıyla ailelere ulaştırılmaya başlamıştır” diye konuştu.

SİZE MİNNETTARIZ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı 2018-2019 eğitim öğretim yılı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Veliler; 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılının hepimize ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Küçük öğrencilerimizin uyum süreciyle yeni bir öğretim yılına başladık. Geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimiz, yeni bir maratona daha başladınız. Zulmün, haksızlığın, sömürünün, savaş ve katliamların tek söz sahibi olduğu bir dünyada yaşıyoruz maalesef. Bu çarkı tersine döndürecek, güçlünün değil haklının söz sahibi olduğu bir dünya kurmak sizin elinizde. Size teslim edilen yavrularımızı bu doğrultuda en iyi şekilde yetiştireceğinize inanıyorum. Her sokak başına bir polis değil, her vicdanı bir polis kılmak için, ülkesini, milletini seven nesilleri sizler yetiştiriyorsunuz. Size minnettarız.

 TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN OLMALIYIZ

2023, 2053, 2071 hedeflerine sizlerin yetiştireceği nesillerle ulaşacağız. Bu konuda velilerimizle birlikte topyekûn millet olarak bir seferberlik anlayışı içinde sürekli tüketen değil, kendi teknolojisini üreten yurt çapındaki devasa projelere yenilerini ekleyen bir nesildir bu ülkeyi dünya çapında bir güç haline getirecek olan. Bu güce ihtiyacımız var. Aksi halde yeryüzündeki tüm kötülüklerin hamisi olan emperyalistlere karşı Dünya 5'ten büyüktür isyanını yapamayız, mazlumların umudu olamayız, onların dua cümleleri arasında yer alamayız.

 

KIRTASİYELER ULAŞTIRILMAYA BAŞLANDI

Bizler de Altıeylül Belediyesi olarak, bu bağlamda hep söylemiştik; Kimsesizin kimi, yoksul ve öksüzün sahibi olup, onların dertleri ile dertleneceğiz demiştik. Yeni eğitim-öğretim yılı vesilesi ile 1580 öksüz yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacı ALGEM vasıtasıyla ailelere ulaştırılmaya başlamıştır. Bu duygularla tüm öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.”