Milat Gazetesi Yazarları Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, Sadullah Özcan ve Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu’nun konuşmacı olduğu panele, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BİN YIL BOYUNCA MAZLUMLARIN SESİ OLDUK

Başkan Hasan Avcı açılış konuşmasında, Türk Milleti’nin Malazgirt zaferiyle Anadolu topraklarına yerleşip İslam’ın sancaktarlığını yaptığını ifade ederek şunları söyledi;

“1071 yılında Malazgirt ile Anadolu topraklarına giren bu millet bu memlekette, insanlığın, vicdanın, mazlumların sesi olmayı ilke edinerek bin yıldır hüküm sürüyor. Bu topraklarda önce Haçlılara engel olan Selçuklular’dan sonra, dünyaya nam salan Osmanlı İmparatorluğu gibi, Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifine nail olan Fatih gibi liderleri ve İstanbul’un Fethi gibi çağ açıp çağ kapatan başarılarla dolu bir süreci bu millet hep beraber yaşadı. Bin yıl boyunca, hep mazlumların sesi, insanoğluna merhametle sahip çıkan bir devlet olarak buralara geldik. İnşallah, 2023 yılında da neler yapabiliriz, bundan sonra da İslam’ın sancaktarlığını ilerleterek millet olarak toplum olarak nasıl yardımcı olabilirizi konuşacağız. Bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE’NİN 2023 VİZYONUNU DİLE GETİRDİLER

Serdar Arseven’in moderatörlüğünü yaptığı panelde ilk sözü alan Sadullah Özcan; “16 Nisan referandumu Türkiye’de değişimin anahtarıdır. O anahtar çevrilmiş ve kapı açılmıştır” dedi. Daha sonra söz alan Ali Adakoğlu ise “Bir Hadis-i Şerif’te Peygamber Efendimiz; ‘Bir haksızlık gördüğünüzde elinizle gücünüz yetmiyorsa dilinizle, ona da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin.  Ki, bu imanın en zayıf noktasıdır.’ Diyor. 28 Şubat’ta biraz dilimizle isyan ettik ama bugün beğenmediğimiz gençlik 15 Temmuz’da eliyle darbeye dur dedi.” şeklinde konuştu. Panelin diğer bir konuşmacısı olan Gazeteci Yazar Ahmet Zeki Gayberi, Türkiye ekonomisinden notlar verirken ;”Türkiye petrol denizinin, doğalgaz denizinin üzerinde yüzüyor. Amerika çıkarttırmıyor. Bunlar şehir efsanesi” dedi.