Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcusu Ali Efe Yeğin, BMU Avrupa Pist Şampiyonası Formula 600 sınıfında 2017 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Yeğin, şampiyonluk kupasını Romanya’da düzenlenen törende alarak hem Türkiye’nin hem de Balıkesir’in gururu oldu.

BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

12 etaplık Avrupa şampiyonasının her etabında başarılı olan Ali Efe Yeğin, her etap da klasman birincisi olma başarısını gösterdi. Her yarışta birincilik kürsüsüne çıkarak İstiklal Marşımızı çaldıran Ali Efe, motor sporunda Türkiye’nin sesini Avrupa’da duyurdu. 2017 yılını başarılı geçiren Ali Efe, Ülkemize toplam da 25 kupa kazandırdı. 2017 BMU Avrupa şampiyonluğu, 2017 TMF.GP. Türkiye şampiyonluğu, 2017 600ccb Türkiye şampiyonluğu, 2017 Bulgaristan şampiyonluğu ve 2017 Romanya şampiyonluğunu elde eden Ali Efe Yeğin, şimdi hedefini 2018 dünya şampiyonluğu olarak belirledi.

2018’E HAZIRIM

2018 yarış sezonu hedefinin daha büyük olacağını belirten Ali Efe Yeğin, dünya şampiyonasına hazır olduğunu belirterek, “2017 Türkiye ve Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Şimdi çıtayı yükselttim. Dünya şampiyonasında da aynı başarıyı göstermek istiyorum. Bunun için daha çok çalışacağım. 2017 de ki başarılarımı daha yukarılara çıkartmak ve daha önemli başarılara imza atmak istiyorum. Bana güvenenlerin güvenini boşa çıkartmak istemiyorum. Dünya şampiyonasında yarışmam halinde Ülkemizi ve Balıkesir’i en iyi şekilde temsil edeceğim. Başkanlarımıza ve Büyükşehir Belediyespor yöneticilerine sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.