İYİ Parti’nin seçimlere girmesinin onaylanması ile birlikte vatandaşların partilerine yönelik bakış açısının değiştiğini belirten İl Başkanı Nedim Tuna seçimlerde büyük bir sürprizlere imza atacaklarını iddia etti. Tuna, “partimizin seçimlere girmesinden sonra kıvılcım oldu ve partimize katılımlarda büyük bir artış yaşandı. Kırsalda partimize bakış açıları değişti. Biz seçimlerde büyük sürprizlere imza atacağız” diye konuştu.

SEÇİME GİRMEMİZ ONAYLANDI

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna seçime girmelerinin kesinleşmesiyle birlikte vatandaşların kendilerine bakış açısının değiştiğini belirerek şunları söyledi: “Bundan 15 gün önce partimizin seçimlere girip giremeyeceği belli değildi. Bununla ilgili bir sürü polemikler dolaşıyordu. Biliyorsunuz YSK’da yapılan oylamada 5’e 5 çıktı ve o gece yapılan bir hamle ile CHP’den 15 milletvekili kahraman, demokrasiye inanan isimler partimize geçerek grup oluşturuldu. O gün dakikalarla kazanışmış olan bir hamleydi. Bununla ilgili de o gün YSK hem teşkilatını tamamlaması hem de grup kurması nedeniyle seçimlere girmemizi onayladı. Şayet grup kurma olayı olmasaydı muhtemelen teşkilatını tamamlamadığı için seçimlere sokulmayacaktık. Dolayısıyla partimizin seçimlere girmesinden sonra kıvılcım oldu ve partimize katılımlarda büyük bir artış yaşandı. Kırsalda partimize bakış açıları değişti. Biz seçimlerde büyük sürprizlere imza atacağız.”

“TARIM VE HAYVANCILIKTAKİ SORUNLARI BİLİYORUZ”

Balıkesir’in tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ancak sorunların da olduğunu belirten Tuna şunları kaydetti: “Balıkesir tarım ve hayvancılık şehri. Şu an büyük sorun tarımda var. Biz kırsaldaki insanlara dokunduğumuz zaman en büyük sorun köylü ektiği ürünün para yapmadığını, bu yüzden tarlalarını ekmediğini söylüyor. Şu an sadece hayvancılığın biraz para yaptığını söylüyorlar. Desteklemelerin eksik ve mazottaki ÖTV’nin büyük sorun olduğunu söylüyorlar. Üretici birliklerinde sorunların olduğunu ifade ediyorlar. Küçükbaşta desteklemelerin olmasını istiyorlar. Böylece de küçükbaş hayvan sayısının bir yıl içerisinde 2 kat artacağını söylüyorlar. Turizm konularında sorunların olduğunu biliyoruz. Biz Balıkesir olarak zeytin şehriyiz. Başka yerlerden zeytin ithal edilmesi büyük problem.”