Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini belirten Hüseyin Altıntaş, milletvekili adayı olursa bayta Romanlar olmak üzere toplumun her kesimine hizmet etmekten gurur duyacağını belirtti. Altıntaş’a aday adaylığı başvurusunda Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Cüneyt Barlin de destek verdi.

HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GETİRMEK İSTİYORUZ

Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunan Hüseyin Altıntaş şunları söyledi:

“Bilindiği gibi bizim camiamızın hep kenarda köşede kalmalarının bazı sebepleri vardır. Biz bu sebepleri ortadan kaldırmak için aday adayı olduk. Tabi ki hizmet olarak bugünkü hükümetimiz sağ olsun büyük işler yaptı. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir adam bizleri hakikatten kör kuyudan çıkardı, gözümüzü açtı. Ancak yerelde bir takım eksiklikler vardı. Bizde bunu tamamlamak için aday adayı olduk. Biz Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz, onun olduğu her yerde varız. Hizmeti biz kendimiz vatandaşın ayağına getirmek istiyoruz. Aday adayı olduk, inşallah Allah nasip kısmet eder aday oluruz, hizmetlerimizi, yapacaklarımızı, eksiklerimizi meclise taşırız. İnşallah başarılı oluruz.”

***

DESETĞİMİZ ALTINTAŞ’A

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkan Vekili Şahin Şenoklar Altıntaş’a destek verdiklerini belirterek şunları ifade etti:

“Biz Hüseyin ağabeyimizi camiamızın eskilerinden, duayenlerinden olduğu için desteklerimizi belirtmek için Balıkesir’e geldik. İstiyoruz ki artık bizlerden düzgün insanlar görev alsın, halkımıza, vatandaşlarımıza hizmet etsinler.”

***

BALIKESİR TARİHİNDE İLK OLSUN

Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Cüneyt Barlin de Hüseyin Altıntaş’ın milletvekili adayı olmasını istediklerini belirterek şunları kaydetti:

“Hüseyin Bey’i tebrik ediyoruz, hayırlı olsun. İnşallah Balıkesir tarihinde de bir ilk olsun, bir milletvekili adayımız olsun. Şimdi aday adaylığı için başvurusunu beraber yapacağız. Ben de Balıkesir tarihinde ilk seçilmiş belediye meclis üyesiyim ve federasyon başkanıyım. O yüzden kendisini sonuna kadar destekliyoruz.”