Ünlü Yazar Ahmet Ümit Balıkesir’de okurlarıyla bir kitap evinde buluşup kitaplarını imzaladı. Kitap imzalatmak isteyen okurlar ikinci kattan kitabevinin dış kapısına kadar kuyruk oluştururken yoğun ilgi gözlerden kaçmadı. 
Yazar Ahmet Ümit imza gününde yaptığı değerlendirmede Balıkesir’de okuyucularının ilgisinden çok memnun olduğunu belirterek, "Bugün hafta arası olmasına rağmen yüzlerce sevgili okurum kitaplarımı alıp, imzalatmak için kitaplarıyla geldi. Sağolsunlar ayaklarına sağlık, Bu benim için çok umut verici ve gurur verici. Balıkesir’de hafta arasında bunu görmek benim için çok umut verici bir şey. Bir yazar olarak olarak da insanların kitap okuyor olması çağdaşlık ve bir gelişmişlik göstergesidir. Balıkesir’de hafta arasında işini gücünü bırakıp imza gününe gelmesi gurur verici, teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 
İmza için gelen kitapseverler de Ahmet Ümit'in Balıkesir’e gelmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, kitabevi yetkilileri de okurların yoğun ilgisinden memnun olduklarını ve 500’e yakın kitabın satıldığını açıkladı. 
Ahmet Ümit ile kitaplarını imzalatan okurları onunla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.