Gönen’deki seçim çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarıyla, odaları ve esnafları da ziyaret eden Ahmet Akın ayrıca Bandırmaspor taraftarlarının düzenlediği iftar yemeğine de katıldı. Akın burada sportif faaliyetlerle ilgili yapacaklarını anlattı. Akın’ın Paso Lig uygulamasını kaldıracaklarını söylemesi taraftarlardan büyük alkış aldı.

CHP İKTİDARI ZORUNLU HALE GELDİ

Akın ilk olarak Gönen İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Sonrasında Gönen esnafını ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Akın, “Ülkemizin birliği için, huzuru için, refahı için, geleceğimiz için, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için, özgürlükler için, toplumdaki kutuplaşmanın son bulması için bir CHP iktidarı zorunlu hale geldi. 24 Haziran’da milletimiz demokrasiden yana tavrını göstererek iradesini ortaya koyacaktır.” dedi.

CHP İKTİDARINDA HERKES HAK ETTİĞİNİ ALACAK

Akın Gönen’de esnaf ziyaretlerine devam ederek hemşerileriyle bir araya geldi. Milletvekili Akın, “Ekonominin durumu ortada, hiç kimsenin önünü göremez duruma geldi, döviz fiyatlarındaki artışın nerede duracağı veya nereye kadar gideceği belli değil. Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyor. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. 16 Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Bu düzene dur demek için, millet için geliyoruz.” dedi.

GÖNEN TİCARET ODASI’NIN MECLİS TOPLANTISINA DA KATILDI

Gönen Ticaret Odasının olağan Mayıs ayı Meclis toplantısına katıldı. Akın, “Oda Başkanı Sayın Ahmet Selvi ve yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

PASO LİG CHP İKTİDARINDA KALKACAK

Bandırma Spor ’un taraftar grubu Kronikler ‘in iftar yemeğinde, hemşerileriyle ve sporseverlerle iftar yapan Akın, CHP ‘nin seçim bildirgesindeki spor ile ilgili vaatleri paylaştı. Milletvekili Akın, “Passolig ve e-bilet uygulamalarını kaldıracağız. Bireysel hak ve özgürlükleri hiçe sayan, yasakçı bir zihniyetle hazırlanmış Sporda Şiddet Yasası’nı demokratik bir yaklaşımla yeniden düzenleyeceğiz. Bütün spor emekçilerinin sosyal güvence ve sendikal haklara kavuşabilmeleri için gerekli yasal düzenlemeleri yapacağız. Devlet Personel Kanunu içerisinde spor hizmetleri sınıfı oluşturacağız. Ulusal spor hukukunu, uluslararası spor hukuku ile uyumlu hale getireceğiz. Hukuk fakültelerinde Spor Hukuku Ana Bilim Dalı kuracağız. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Paralimpik Komitesi’nin daha etkin çalışmalarını sağlayacağız. Sporda ayrımcılığa son verecek, fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerekli kurumsal düzenlemeleri yapacağız. Dopingle Mücadele ile ilgili Türkiye Anti-Doping Ajansı’nı (TADA) kuracağız. Kitle sporlarının yaygınlaşması için yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde spor tesislerini, amatör spor kulüplerinin ve tüm yurttaşların hizmetine ücretsiz sunacağız. Çalışanların spor yapabilmesi için kamu kurumlarında spor tesisleri kuracağız. Bu konuda özel sektörü teşvik edeceğiz. Engelli bireyler için engelsiz spor alanları kuracağız.” dedi.