Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Kahraman Mehmetçikler için lokma hayrı düzenledi. Balıkesir merkezinde dört ayrı yerde düzenlenen lokma hayrında Şehit Mehmetçikler için dua edilirken, Vatan savunmasındaki Mehmetçiklere de zafer dilendi.

 

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Zeytin Dalı operasyonu ile birlikte her zaman Türk Ordusu’nun ve Mehmetçiğin yanında olduklarını belirterek, operasyonda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara da geçmiş olsun dileklerini iletti. Düzenlenen etkinliğe katılan Milletvekili Ahmet Akın ise gönüllerinin operasyondaki Mehmetçiklerle birlikte olduğunu söyledi.

 

Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Mehmetçikler için CHP İl Başkanlığı Kurtdereli Mehmet Pehlivan Anıtı, Şehitler Parkı (Asri Mezarlık) önü, Necatibey Eğitim Fakültesi önü ve Zağnos Paşa Camii önünde lokma hayrı düzenledi.

 

MEHMETÇİĞİMİZİN ARKASINDAYIZ

Şehitler için düzenlenen lokma hayrında konuşan İl Başkanı Serkan Sarı Türk Ordusu’nun ve Mehmetçiklerin her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Sarı şunları söyledi:

“Bugün 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Operasyonu’yla ilgili olarak geçtiğimiz 27 gün içerisinde birçok Mehmetçiğimiz şehit oldu. Bu üzüntüyü hepimiz yüreğinde yaşıyoruz. Kaybettiğimiz, yitirdiğimiz canlar birilerinin eşi, birilerinin oğlu, birilerinin babasıydı. Bu yitirdiğimiz canlara üzüntümüz çok fazla. Bugün bu sebeple düzenlediğimiz bir lokma hayrı vardı. Balıkesirli hemşehrilerimizi bu düzenlediğimiz hayra davet ettik ve bugün şehitlerimizin ruhu şad olsun diyoruz. Bu sebeple bir araya geldik. Bu süreçte; operasyonların başladığı ilk günden itibaren biz Misak-ı Milli sınırlarımızın bütünlüğünü savunuyoruz. Bu sebeple de Mehmetçiğimizin ve ordumuzun her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Dün de bugün de ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Misak-ı Milli sınırlarının bütünlüğüdür. Terör örgütlerine karşı yapılmış olan bu operasyonda ordumuzla, Mehmetçiğimizin arkasındayız, destekçisiyiz.

OPERASYON SİYASETE ALET EDİLMEMELİ

Bizlerin bu süreçte yapılan operasyonların siyasete alet edilmesi, siyasete gerekçe olarak kullanılmış olması üzmektedir. En fazla milli birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugün de Türk milletinin bir arada, birlik içerisinde yaşanılan bu sürece karşı tepkisini göstermesi ve bu mücadelede ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanında olması gerekmektedir.

RUHLARI ŞAD OLSUN

Bugün hayrımızda şehitlerimize, bugün ülkemizin kurulmasında Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizin hepsinin ruhu şad olsun. Mehmetçiğimiz bu mücadeleye yılmadan, usanmadan devam edecektir. Biz de milletimiz olarak onların yanında olacağımızı bildirmek isteriz.

****

KAHRAMAN ORDUMUZA BURADAN DUA YOLLUYORUZ

CHP Milletvekili Ahmet Akın ise Operasyon kapsamında şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek şunları söyledi:

“Biz şu anda Kuvayi Milliye’nin baş şehri Balıkesir’den sesleniyoruz: Şu anda şehit verdiğimiz bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Ailelerine sabırlar diliyorum. Bir sürü yaralımız var. Hepsine de acil şifalar diliyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, bütün Türkiye olarak bir ve birlik içerisindeyiz. Çünkü şu anda yaşadığımız durum tamamen bizim kendi milli varlığımıza bir tehdit oluşturmuştur. Onun için buradan siyasi bir çıkar elde etmek yerine, herkesi kucaklamak asli görevdir. Burada verdiğimiz canlar bizim kardeşlerimiz, bizim evlatlarımız, bizim yeğenlerimiz. Bunların hayatlarını kaybetmesi, inanın o aileler kadar bizi de paramparça ediyor. Hele ki Balıkesir; Balıkesir biliyorsunuz Kuvayi Milliye’nin baş şehri. Bir sürü can vermiş, bedel ödemiş, Kurtuluş Savaşı’nı alevlendirmiş olan şehrin milletvekili olarak söylüyorum: Buradan dua gönderiyoruz. Oradaki bütün Mehmetçiklerimize dua gönderiyoruz. Kaybettiklerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Gerçekten minnet borçluyuz. Şanlı ordumuzun, şanlı Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız. Peygamber Ocağı bizim için olmazsa olmazdır. Onlarla beraber olmak, her zaman onların yanında olduğumuzu buradan hissettirmek istiyorum. Buradan orada mücadele veren Kahraman Mehmetçiklerimize selamlarımızı, sevgilerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.”