HABER GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Proje koordinatörlüğünü Adnan Menderes Anadolu Lisesi Yabancı Dil Öğretmeni Elif Kaya Uysallar ve IGS Stramberg Leyla Takım Eravcı‘nın üstlendiği çalışma, geçmişten günümüze kadar     ( Almanya ve Türkiye’de ) gerçekleşmiş olan göçleri konu aldı. Projede ayrıca öğretmenler Benjamin Schönbarn, Mustafa Güneş ve İsa Pehlivanlı ile 22 öğrenci görev almıştır.

      Projenin temelleri yaklaşık 3 ay önce e-twinning portalında oluşturulup çalışmalar yapıldı. Proje çalışmaları esnasında Web 2.0 araçları da etkin olarak kullanıldı.

      Proje ekibi Kültür alışverişi amaçlı Almanya’dan gelen öğrenciler ile bir haftalık ziyaretler gerçekleştirirken ayrıca Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü’yü de proje hakkında bilgilendirildi. Bir hafta boyunca öğrenciler proje konusu hakkında ortak çalışmalar ve sunumlar yaptı.

      Aynı proje Erasmus KA2 formatına da dönüştürüldü ve başvuru yapıldı. Sonuçların Temmuz ayında açıklanması beklenirken Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nin Almanya proje ziyareti ise Ekim ayında yapılacak.