ÖNEMİ OLAN AK PARTİ VE ERDOĞAN’IN KAZANMASI

Milletvekili adaylık başvuru dosyasını İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan’a teslim eden Çelik, aday adaylığıyla ilgili açıklamada bulundu. Türkiye’nin bulunduğu şartlar itibariyle seçimlerine erkene çekildiğini belirten Çelik, “Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar belli. 2002 yılında iktidara geldik ama o günden bu yana ülkemizde şöyle rahat bir şekilde yaşamak, ülkenin refahı ve büyümesi, güçlenmesi ve büyümesi için birlikte çalışmak gibi fırsatlar verilmedi. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız bize hiç huzur vermeyecekler. Çok zor bir coğrafyada bulunuyoruz. Ya mandayı, emir almayı, uşak olmayı kabul edeceksiniz. Ya da ben Türk’üm, benim imparatorluklarım var, ben devletler kurdum, cihana hükmettim, ben yönetilmem yönetirim diyorsanız o zaman bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan gibi dik duruşunuzu devam ettireceksiniz, boyun eğmeyeceksiniz, arkanıza da halkın teveccühünü desteğini alarak yürüyeceksiniz. Halkımız bu zamana kadar bizi hiç mahcup etmedi. Bu yolculukta hep arkamızda durdu. 24 Haziran’da da şahıs bazında kimin nerede olduğu beni ilgilendirmiyor, önemli olan AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması ve muvaffak olmasıdır. Bu hepimizin geleceği açısından çok önemli bir dava diye düşünüyorum” dedi.

“ZOR DÖNEMDE GÖREV YAPTIM”

2007-2010 yılları arasında il başkanlığı görevini yaptığına ve bu dönemde zorlu süreçlerle baş başa kaldıklarını hatırlatan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Adil Çelik, “  Geçmişte birlikte çalıştığımız çok arkadaşlarımız oldu. Burada eski dava arkadaşlarımız, yol arkadaşlarımız var. Kapatma davaları uğraştık. Oturduk parti kapatılırsa ne yapacağız diye kara kara düşündük. Bir oy farkla AK Parti kapatılmadı. Böyle zorlu süreçte il başkanıydım. E-muhtırada görevdeydim, 367 koşulu arandığında il başkanıydım. Görev yaptığım süre boyunca 2007’deki, 2009’daki seçimlerde hep görevdeydim. Buralarda partime başım dik şekilde görevden ayrıldım. 2010 yılının kasım ayında üç buçuk yıllık bir sürenin ardından bazı sebeplerden dolayı istifa ettim” dedi.

“LİSTEYE GİRSEM DE GİRMESEM DE ÇALIŞACAĞIM”

AK Parti’nin sağlam ve hizmet etmek isteyen kişilere ihtiyacı olduğunu belirten Çelik, bu kapsamda millete hizmet etmek için milletvekili adayı olduğunu söyledi. Adaylık sürecinin tamamlanmasıyla birlikte listeye girse de girmese de AK Parti’nin başarısı için çalışacağını kaydeden Çelik, “  Bu davanın sağlam insanlara, hizmet etmek isteyen kişilere ihtiyacı var. Bu anlamda milletvekili adaylığına müracaat ediyorum. Burada temayül yoklaması olacak, kamuoyu yoklaması yapacak. Partimiz, genel merkezimiz, buradaki arkadaşlarımız uygun görürse bu görevi yapmak istiyorum. İlk önce ilçelerimizle birlikte temayül yoklamasını geçtikten sonra diğer çalışmaları da tamamlayıp, listenin belirlenmesiyle birlikte meydanlara çıkacağız. Nerede olursak olalım, ister listenin başında ister sonunda, isterse hiç listede olmayalım bizler AK Partiliyiz, AK Parti’nin başarısı için elimizden geleni yapacağız” dedi.