POMEM’deki mezuniyet töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı da terör örgütlerine göz dağı verdi. Ersin Yazıcı konuşmasında Hakkari'de terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu can veren Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için, "Bugün öldürülen Bedirhan, 885 Bedirhan olarak bugün tekrar doğuyor" diyerek terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacağını bildirdi.

885 ÖZEL HAREKATÇIYI UĞURLUYORUZ

Törende ilk konuşan Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Mahmut Yenikalaycı  885 genç polisi özel harekat birimine uğurlamaktan gurur duyduklarını söyledi. Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Mahmut Yenikalaycı konuşmasında şunları dile getirdi:“Bugün 885 genç polisimizi özel harekat birimlerinde göreni üzere uğurluyoruz. Eğitim merkezimizde görevimiz; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, mevzuata hâkim, operasyonel yeterliliği yüksek, vatan millet bayrak sevdalısı, devlete sadakatle bağlı personel yetiştirmektir. 15 Temmuz gecesi FETÖ mensuplarının hain darbe girişimine karşı müdürlüğümüzde görevli tüm personel ve öğrenciler üzerine düşen görevleri tereddütsüz yerine getirmiştir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Kıymetli aileler; evlatlarınız eğitim sürecini başarıyla bitirip bu şerefli üniformayı giymeyi hak ettiler. Bizim onlara güvenimiz tamdır, sizin de gözünüz arkada kalmasın.

Sevg2ili genç Özel Harekatçılar; uzun ve yorucu bir eğitim sürecini başarıyla bitirdiniz. Bu onurlu mesleğimizi icra ederken yolunuz her daim açık, Allah yer ve yardımcınız olsun.”

ÇOMAKLI:“3 BİN 386 MEZUN VERDİK”

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Müdürü Prof. Dr. Ertan Çomaklı konuşmasında Balıkesir’de 885 Türkiye genelinde de 3 bin 386 mezun verdiklerini açıkladı. Çomaklı genç Polis Harekatçılara da seslenerek görev sürelerinde kendilerini kandırmaya çalışan örgütler için uyarılarda bulundu.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Müdürü Prof. Dr. Ertan Çomaklı konuşmasında ilk olarak eğitim süreci hakkında bilgiler verdi. Çomaklı şunları söyledi:“Biz 2016 yılında bu başarısız darbe girişiminden sonra özel hareket için 10 bin erkek öğrenci alımına çıktık. Yaklaşık 294 bin başvuru geldi. Bunların içerisinden 10 bin kişi seçtik. 10 bin kişi iki senelik planlamadan sonra şu andan Türk Emniyet Teşkilatına Türk milletinin hizmetine girmek üzere mezun olmaktalar. Üç dönem olarak planladığımız özel harekat eğitiminin ikincisini yapıyoruz. Bunlardan sonra bir dönem daha var. Şu anda 885 öğrencimiz var Balıkesir’de. Toplamda ise 3 bin 386. Türkiye genelinde Balıkesir, Çankırı, Karabük, Bilecik, Merzifon, Niğde ve Kırşehir’de eş zamanlı olarak mezun ediyoruz.”

ÇOMAKLI; “DÜNYAYI ŞEREFİNİZLE TERK EDİN

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Müdürü Prof. Dr. Ertan Çomaklı yeni mezunlara devlet dışında kimsenin vaadine inanmayı öğüdü verirken Türk Milletinin tarihte bugünde olduğu şerefiyle ayakta durduğunu söyledi. Çomaklı şunları kaydetti:“Bir sivil polis akademisi mezunuyum. Bu üstünüze giymiş olduğunuz kıyafetler, bütün malzemeler bu milletin vergileri ile alınmakta. Bu millete hizmetten başka hiçbir şey düşünmeyin. Şöyle ki gelecekte sizlere daha çok örgüt temas etmek isteyecek. Bizim tecrübemiz gösterdi ki bu örgütler bundan vazgeçmeyecek. Peki nasıl anlayacağız bu örgütün size temas etmek istediğini. Eğer size devletin dışında bir kimse bir şey vadediyorsa anlayın ki örgütle temas halindesiniz. Örgüt sizi seçmiştir. Buradan şunu çıkarın. Devletin dışında hiç kimse size bir şey vadedemez. O yüzden yalnızca devletin verdiğine şükredin aldığınız maaşa vereceğiniz hizmete odaklanın. Gelecek hiçbir vaade inanmayı ve bu dünyayı da şerefinizle terkedin. Bizler inanıyoruz ki Türk Milleti tarihte bugünde olduğu şerefiyle ayakta durmuştur. Benim 3 tane çocuğum var sizlere teslim edeceğim. O nedenle sizin iyi olmanız benim geleceğimin de garantisidir. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

 YAZICI; “ŞEHİT DÜŞEN 11 AYLIK BEDİRHAN BUGÜN 885 BEDİRHAN OLARAK DOĞUYOR”

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada önceki gün PKK tarafından şehit düşürülen 11 aylık Bedirhan bebek ve annesinin kanının yerde kalmayacağını söyledi. Yazıcı “şehit düşen 11 aylık Bedirhan bugün 885 Bedirhan olarak doğuyor” diyerek terör örgütüne göz dağı verdi.

Vali Ersin Yazıcı konuşmasının başında Hakkari’de PKK’nın saldırısı sonrasında şehit düşen anne ve bebeğinin kanının yerde kalmayacağını söyledi. Vali Yazıcı şunları kaydetti:“Dün Hakkari'de terör örgütü PKK'nin saldırısı sonucu Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya şehit düştü. Ama şunu bilmiyorlar ki şehit düşen 11 aylık Bedirhan bugün 885 Bedirhan olarak doğuyor. Allah’ın izniyle binlerce şehidimizin kanıyla sulanmış bu güzel vatanımızı bu aşağılık hainlere bırakmayacağız. Bu millet kahramanlarını da hainlerini de unutmaz. Bu vesilesiyle huzurumuza ve birliğimize kasteden menfur terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”

“DEVLETİMİZ TEHDİT VE ŞANTAJLARA BOYUN EĞMEZ”

Konuşmasında devleti ele geçirmek isteyen iç ve dış düşmanlara da seslenen Vali Ersin Yazıcı, devletin ve halkın terör örgütlerinin saldırılarına karşı herhangi bir tereddüt göstereceğini düşünmemesi gerektiğini vurguladı. Vali Yazıcı şunları söyledi:“Son günlerde Türkiye'yi kaos ve kargaşaya sürüklemek isteyen iç ve dış bazı çevreler ve odaklar tarafından nasıl planlar yapıldığına şahit olmaktayız. Bir kez daha teyit etmek isterim. Kimse halkımızın ve devletimizin saldırılar karşısında herhangi bir şekilde tereddüt göstereceğini düşünmemelidir. Bütün dünyanın bilmesi gerekir ki, devletimiz asla tehditlere şantajlara boyun eğmez. Bugünler herkes için bir sınavdır. Biz her zaman milli birliğimizi korumak, vatandaşlarımız arasındaki huzur ve sükûnu temin etmek ve ülkede asayişi sağlamak için ne gerekiyorsa bütün tedbirleri alacağız. Ortaya koyduğumuz net tavrın, bundan sonra da aynı kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha yineliyorum. Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir Şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır.  Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız. Bu millet, kahramanlarını da hainlerini de unutmaz! Bu vesileyle huzurumuza ve birliğimize kasteden menfur terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Gücünüzü kanunlar ile yüce Türk Milletinden aldığınızı asla ve asla unutmayın.  Meslek hayatınızda başarılar diliyorum.”

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın konuşmasının ardından dönem birincisi polis memuru Kazım Çağatay Kocaoğlu, yaş kütüğüne plaket çaktı. Vali Yazıcı, dereceye giren mezunlara hediyeler verdi.

FETİH MARŞI GÖZLERİ YAŞARTTI

Daha sonra mezunlar "Fetih Marşı" parçasını seslendirdi. Bu sırada programa katılan mezun özel harekat polislerinin yakınları duygulu anlar yaşadı. Programın sonunda mezunlar amirlerinin sözlerini tekrarlayarak yemin etti. Tören geçişi sonrası yeni mezun özel harekat polisleri ve aileleriyle bir araya gelirken duygusal anlar yaşandı.