Edremit’te, bu yıl hibe almaya hak kazanan 15 Bilim Fuarı’ndan 11.’si olan 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen fuarın açılışına; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fehim Altun, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Muharrem Yenigün toplamda 24 proje sergilendiğini belirterek "Yıl boyunca 70 öğrenci ve 24 öğretmenimizin büyük bir emekle hazırlamış oldukları 12 araştırma ve 12 tasarım projemizin bulunmakta. Öğrencilerimiz, hem projelerinde sunum yaptılar hem de öncesinde hazırlık yaptılar. Böylece kendileri daha planlı olmayı öğreniyorlarve bu yönüyle bilim fuarımızın öğrencilerimizin kişisel gelişimi için çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi. Açılışın ardından misafirler, öğrenciler tarafından hazırlanan stantları dolaşarak, hazırlanan projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

Edremit İlçesinin projeler alanında büyük başarı gösterdiğine değinen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: "Her zaman söylediğimiz gibi Edremit ilçemizi projelerle anılan bir ilçe konumuna getirmek için çalışmalarımızı hep birlikte, gayretle yürütmekteyiz. Bu kapsamda Edremit ilçesi olarak başarıyla gerçekleştirdiğimiz; Güney Marmara Kalkınma Ajansı projelerimiz, ulusal ve uluslararası fon kuruluşlarına sunulan projelerimiz ve TÜBİTAK  projelerimizle Edremit ilçemizi projelerle anılan bir ilçe konumuna getirmeyi başardık. Bu kapsamda projeleri hazırlayan öğrencilere ve proje danışmanlarına teşekkür ediyorum." dedi.