Burhaniye’de emekli binbaşı Ali Özcan’ın öncülüğünde kurulan Kültür ve Sanat Derneği bu güne kadar çok sayıda genci konservatuara kazandırırken, çok sayıdaki insanı da müzikle tanıştırdı. Dernek ve koro başkanı Ali Özcan’ın öncülüğünde haftada 2 gün çalışma yapan Türk Sanat Müziği Korosu bu güne kadar 300’ün üzerinde konser verdi. Koronun Reha Yurdakul Salonu’ndaki son konserini Belediye Başkan Yardımcıları Cemil Bahadır ve Cemal Akkılınç ile yaklaşık 250 müziksever izledi. İzleyiciler de şarkılara eşlik ederken Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır Şef Ali Özcan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

“GENÇLERİMİZİ YETİŞTİRİYOR”

Derneği 1993 yılında kurduklarını anlatan Ali Özcan “Derneğimizin koroları ve kursları giderek gelişti. Burası bir okul haline geldi. Atalarımızdan miras kalan şarkı ve türküleri bozmadan gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi yetiştiriyoruz. Ben de tabandan başladığım bu işte kendimi yetiştirerek koro şefliğine başladım. Arkadaşlarımın büyük gayretleri var. Arkadaşlarıma ve bizi yalnız bırakmayan Burhaniyelilere teşekkür ediyorum” dedi. Koro da görevli Bülent İçli de “Ali Özcan bey olağan üstü gayret gösteriyor. Bizde kendisine destek olmaya çalışıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz.” dedi.

Yasemin Üzümkuşu ise “Haftanın iki günü çalışma yapıyoruz. Müzik adına çok güzel şeyler öğrendik. Burada çok güzel vakit geçiriyoruz” dedi.

Seda Sevinç de “Yıllardır bu korodayım. Ben derneği seviyorum. Ali amcayı seviyorum.” dedi.  İHA