Bugüne kadar çeşitli nedenlerle Çocuk Köyü’nü hiç göremeyen ve aralarında mültecilerin de olduğu 21 çocuğu Çocuk Köyü ile buluşturan Didar Kafaoğlu; “Bugüne kadar Çocuk Köyü ile hiç tanışmamış durumdaki yavrularımızı Çocuk Köyü’nden mahrum bırakmak istemedik ve bu 21 çocuğumuzu Çocuk Köyü ile tanıştırdık” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu, önceki gün şehrin çeşitli bölgelerinde yaşayan ve bugüne kadar Çocuk Köyü ile hiç tanışmamış çocukları bir araya getirerek Çocuk Köyü ile tanışmalarını sağladı.

Evlerinden araçlarla toplanan çocuklar ve annelerini Çocuk Köyü’ne götüren Bayan Kafaoğlu, ilk olarak çocuklara Çocuk Köyü’nün tişörtlerinden hediye etti. 21 çocuğun katıldığı etkinlikte yemek ikramında bulunan Didar Kafaoğlu, çocuklara küçük hediyeler verdi.

Çocuk Köyü’nde gönüllerince eğlenen çocukların mutluluğuna ortak olan Didar Kafaoğlu; “Aralarında mülteci çocuklarımızın da olduğu, bugüne kadar Çocuk Köyü ile hiç tanışmamış durumdaki yavrularımızı Çocuk Köyü’nden mahrum bırakmak istemedik. Bugün onların mutluluklarına bizler de ortak olduk. Balıkesir’de yaşayan her çocuğumuz bizim için kıymetli ve bir o kadar da değerlidir. Onların mutlulukları için bizler de elimizden geleni ortaya koymaya çalışıyoruz. Mutlu olmak onların da hakkı” dedi.