10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları ve Spor Kulübü Derneği, Otel Basri'de gerçekleştirdikleri balo ile 10.yılını kutladı.

Otel Basri'de gerçekleşen 10.yıl balosunda 10Riders üyeleri, aileleri ve şehir dışından katılan motosiklet kulübü yöneticileri biraraya geldi. Balo, şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Dernek Başkanı Özgür Candar'ın açılış konuşmasının ardından, dernek yöneticileri geceye özel hazırlanan 10.yıl pastasını birlikte kestiler. Gecede Ayhan Erden ve orkestrası da sahne aldı. Balo için şehrimize gelerek 10Riders'a desteklerini gösteren çeşitli illerin motosiklet kulübü yöneticilerine dernek yönetimi 10.yıla özel olarak hazırlanan rozetleri hediye etti. Gece sonunda misafirler 10.yıla özel olarak hazırlanan anı defterine düşüncelerini paylaştı.

2008 yılında birlikteliklerini dernekleşerek resmiyet kazandıran 10Riders, 10 yıl içerisinde birçok başarılı projeye imza atarak Türkiye'de motosiklet camiasında da birçok ilki gerçekleştirdi ve adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Üyelerinin ve motosiklet kullanıcılarının gelişimi için eğitimler ve sosyal etkinliklerin dışında toplumsal olaylara da duyarsız kalmayan dernek bir çok projeye de destek veriyor. Bu yıl 8.sini planladıkları Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivalleri ile binlerce motosiklet tutkununun Balıkesir'e gelmesini sağlayan 10Riders, şehrimizin turizmine de büyük katkı sağlamakta. MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonunun da başkan kulübü olan 10Riders, federasyon çalışmalarında da aktif rol oynuyor.

 

2018 10Riders Yılı Olacak

10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları Spor Kulübü Derneği ve MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Başkanı Özgür CANDAR açılış konuşmasında baloya katılan herkese destekleri için teşekkür ettikten sonra "10Riders kurulduğu günden bugüne önce aile olmayı başarmış bir motosiklet kulübüdür. Bunu Türkiye'de aktifliğini hiç kaybetmeden, resmi olarak 10.yılını tamamlayarak birkez daha burada göstermiştir" dedi.

Candar şu mesajları verdi:

"Bu 10 yıl içerisinde toplumsal değerlere her zaman önem vermiş, bir sivil toplum kuruluşu gibi sosyal yardımlaşma etkinlikleri düzenlemiş veya içerisinde aktif rol almış, camia ile olan ilişkilerini daima sıcak tutmuş,  üyelerinin gelişimi için sayısız etkinliklere yapmış, 7 başarılı motosiklet festivaline imza atmış, motosikletin ve motosikletçinin her daim yanında olmuştur.

Cafelerde toplandığımız yıllardan, şehrin göbeğindeki kulüp evimize, eğitimin hiç düşünülmediği zamanlardan hepsi eğitimli üyelerimize, domates salatalık ile yapılması planlanan festivalden guinnes rekoru kıran festivallere, her çarşamba istisnasız yaptığımız buluşmalardan 2000 fidanlı hatıra ormanlarına, özürlü miniklerimiz ile gelenekselleştirdiğimiz buluşmalardan birlikte efsane gezilere çok yol kat ettik. 10Riders'ı 10Riders yapan her zaman üyeleri olmuştur. Şimdiye kadar 10Riders için geçmiş yöneticilerimiz başta olmak üzere emek veren herkese birkez daha teşekkür ederiz.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi 10.yılımızda da 10Riders a yakışan etkinlik ve faaliyetlerimiz ile yine üyelerimize, topluma ve camiaya faydalı işler yapmaya çalışacağız."