10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği üyeleri, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri Yılın İlk Günü Sürüşlerini (MADRUN) bu yıl da gerçekleştirdi.
 

Ülkemizde OMM One More Mile Motosiklet Eğitim Derneği'nin başlattığı, ilk gün motosiklet sürüşü ritüelini her yıl binlerce motosiklet tutkunu gerçekleştiriyor.

 

10 yıldır şehrimizde bir çok faaliyete imza atan 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği de bu ritüeli yılın ilk gününü motosiklet üzerinde üyeleri ile birlikte geçirebilmek için gerçekleştiriyor. 10Riders yaptığı duyuruları ile motosiklet tutkunlarını Saat 13:00 de Yay/Ada AVM de topladı. Etkinliğe katılan herkese günün anısına motosikletlerine takmak için OMM tarafından gönderilen özel stickerlar dağıtıldı. Daha sonra Bandırma’ya yola çıkan motosiklet tutkunları sahilde hep birlikte çaylarını yudumladıktan sonra Balıkesir’e geri döndü.

 
 

Dernek başkanı Özgür CANDAR “MADRUN etkinliği yılın ilk günü üyelerimiz ve motosiklet tutkunları ile biraraya gelerek motosiklet sürmek için iyi bir fırsat. Hava şartları ne olursa olsun her yıl mutlaka gerçekleştirdiğimiz bu sürüşte bu yıl şanslıydık aslında. Hava mükemmeldi ve harika bir etkinlik oldu. Bandırma’da ki üyelerimiz ile de bir araya geldik. Birlikte harika bir gün geçirdik. 2018 Balıkesir Motosiklet Kulübünün yılı olacak. Bu yıl derneğimizin kuruluşunun 10.Yılı. Bu sebeple 10.yılımıza yakışan, üyelerimiz ve şehrimizin motosiklet tutkunları için mükemmel etkinlikler hazırlıyoruz. Bu etkinlik iyi bir başlangıç oldu. ” dedi.