MİNİK PİZZACILAR HARİKALAR YARATTI

Edremit ilçesinde faaliyet gösteren özel gündüz bakım evinde eğitim gören 60 minik öğrencinin katıldığı etkinlikte minikler, pizza ustası oldu. Minik pizza ustalarının aşçı kıyafetleriyle mutfağa girdiği etkinlikte, çocuklar pizza yapmanın keyfini çıkartırken doyasıya eğlendi.  

2 gün süren etkinlikte Edremit ilçesinde faaliyet gösteren bir pizzacının mutfağına konuk olan minik şefler, öncelikle hamur açtı. Minikler elleriyle sevdikleri pizza malzemeleri hamura yerleştirdi. Kendi hazırladıkları muhteşem pizzaların tadına bakan ve pizza üretimini bütün aşamalarıyla öğrenmeşansı yakalayan  minik şefler, En Genç Pizzacı Diplomalarını da sahibi oldu. 

 Etkinlikte açıklama yapan Gündüz Bakım Evi Müdürü İsmail Akçe: "Minik öğrencilerimizin severek tükettiği birçok yiyeceğin kendileri tarafından yapımının sağlanması ve üretimden tüketime besin maddeleriyle ilgili uygulamaları görmelerini sağlamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Bugün öğrencilerimiz ünlü bir pizza merkezinin mutfağında pizza yapımını öğrendiler. Hamurun yoğrulması, diğer malzemelerin hazırlanması ve üretimin sağlanması aşamaları dahil bütün süreçlerde bizzat kendileri rol alarak kendi pizzalarını ürettiler. Büyük bir keyif aldıkları bu çalışmaların sonucunda da yaptıkları pizzaları afiyetle yiyerek lezzetli üretimin keyfine vardılar. Öğrencilerimiz bu uygulamalarla öğrendikleri bilgileri yaşamları boyunca uygulayarak önemli bir kazanım elde ediyor" dedi.

Bu galeri 1369 kere görüntülenmiş.12 Ocak 2018, Cuma

Toplam 44 sayfadan 1. sayfadasınız.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar 0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

habersistemim: buki